Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla OTAKSA C2
search
  • Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla OTAKSA C2
  • Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla OTAKSA C2
  • Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla OTAKSA C2

Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla OTAKSA C2

38,50 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Hortensja ogrodowa Otaksa to prawdziwa perełka wśród hortensji ogrodowych, bardzo rzadko spotykana odmiana. Najodporniejsza odmiana o dużych kulistych niebieskich kwiatostanach.  Kwitnie na pędach jednorocznych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja ogrodowa ‘Otaksa’ - niebieskie kwiaty

Hortensja ogrodowa Otaksa to prawdziwa perełka wśród hortensji ogrodowych, niezwykle rzadko spotykana, cenna odmiana. Jej największą zaletą jest zdolność do kwitnienia na pędach jednorocznych w przeciwieństwie do innych hortensji ogrodowych jest wytrzymała na niskie temperatury.

‘Otaksa’ jest najstarszą odmianą hortensji ogrodowych, tworzy zwarty, półkulisty krzew dorastający do 2m wysokości i podobnej szerokości. Wiosną krzew gęsto pokrywają szerokie, grube soczysto zielone liście, które będą tłem dla dużych kulistych kwiatostanów. W lipcu Otaksa obficie pojawiają się duże kwiaty. Początkowo kolor kwiatów jest różowy z czasem przebarwiają się na niebiesko. Intensywność wybarwienia na niebiesko zależy od podłoża.

 

Hortensja ogrodowa ‘Otaksa’ - wymagania i uprawa

  • stanowisko nasłonecznione, półcieniste
  • gleba żyzna, próchnicza, wilgotne
  • podłoże lekko kwaśne 

Hortensja Otaksa najlepiej czuje się na stanowiskach o rozproszonym świetle. W cieniu będzie się dobrze rozrastać ale jej kwitnienie będzie słabsze. Natomiast bezpośrednie słońce może poparzyć liście. Ważne jest aby podłoże było lekko kwaśne wtedy uzyskamy niebieski kolor kwiatów. Dla Otaksy unikajmy ciężkich, gliniastych ziem, nadmiar wody jest dla niej niekorzystny.

 

Hortensja ogrodowa- podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy i w bezpośrednim słońcu mogą potrzebować więcej wody. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Hortensja ogrodowa - nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć i pięknie się wybarwiać na niebiesko. Do zasilenia krzewu stosuj  gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji ogrodowej dostępne w sklepach ogrodniczych. 

 

Hortensja ogrodowa OTAKSA - cięcie

Przycinanie Otaksy przeprowadzamy później niż u hortensji bukietowej i nie jest tak radykalne. Otaksa zawiązuje również pąki na pędach zeszłorocznych. Wycinamy tylko uszkodzone pędy.

 

Hortensja ogrodowa OTAKSA - mrozoodporność 

‘Otaksa’ to najodporniejsza odmiana hortensji ogrodowej. Kwiaty co roku wytwarza na nowych pędach co oznacza, że niskie temperatury nie przeszkadzają jej aby co roku zawiązywać nowe pąki kwiatowe. Otaksa tak jak Hortensje bukietowe nie wymaga okrycia pędów na zimę.

Kwitnie na pędach jednorocznych jak i na zdrewniałych,, dlatego gęsto wytwarza kuliste okazałe kwiatostany.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Hortensji drzewiastej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie

w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie posadzić Hortensję ogrodową ‘Otaksa’?

Roślina znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach przydomowych, na rabatach. Najlepiej prezentuje się posadzona w grupie, tworząc gęste i bujne kwiatostany. Pamiętaj, że świetnie wygląda posadzona w donicy na tarasie.

 

Z czym możemy sadzić Hortensję Otaksa?

Świetnie będzie się prezentować pośród zimozielonych różaneczników czy azali japońskich. Dobry towarzystwem będą rośliny wrzosowate np. pierisy, wrzośce, modrzewnica, kiścienie

Jeśli chcesz wypełnić miejsce między Hortensjami posadź np. barwinka, runiankę9D4E-234BB
3 Przedmioty
Komentarze (0)