Zawciąg nadmorski, Armeria maritima Armada White C1
search
  • Zawciąg nadmorski, Armeria maritima Armada White C1
  • Zawciąg nadmorski, Armeria maritima Armada White C1

Zawciąg nadmorski, Armeria maritima Armada White C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Zawciąg nadmorski to długo kwitnąca, zimozielona bylina. Armada White to niska odmiana wieloletniej rośliny o białych, miododajnych kwiatach. Roślina mało wymagająca, mrozoodporna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Zawciąg nadmorski - zimozielona bylina kwitnąca 

Zawciąg nadmorski to kwitnąca, wieloletnia bylina o zimozielonych liściach i uroczych kwiatach jak pompony. Naturalnie występuje na terenie Północnej Europy, wykorzystywana jako roślina dekoracyjna w naszych ogrodach. Bylina łatwa w uprawie, o małych wymaganiach

Zawciąg nadmorski Armada White to niska bylina długo kwitnąca. Tworzy gęste kępy zimozielonych, trawiastych liści. Zielone poduszki z równowąskich liści dorastają do 10 cm a w czasie kwitnienia wysokość byliny nie przekracza 20 cm.  

Zawciąg nadmorski to bylina kwitnąca wiosną i latem, na szaro zielonych nie wysokich pędach pojawiają białe kuliste kwiaty, wabiące pszczoły i motyle. Pierwsze kwitnienie jest bardzo intensywne, rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia. Latem wyrastają nowe kwiaty w nieco mniejszej ilość. Miododajne kwiatostany są bardzo wytrzymałe i utrzymują się aż do zimy.

Zawciąg nadmorski - wymagania

  • słoneczne miejsce
  • przeciętna ziemia ogrodnicza
  • przepuszczalne podłoże, średnio żyzna 

Zawciąg nadmorski to bylina słońca, najlepiej czuje się w miejscach mocno nasłonecznionych. Wówczas zawciąg kwitnie najmocniej, a kępa zimozielonych liści szybciej się rozrasta. Zawciąg nie jest wybredny co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodniczej. Jednak pamiętajmy, że zawciąg nie lubi podłoża ciężkiego i mokrego, zastój wody nie jest dla niego korzystny.  Zdecydowanie lepiej się w przepuszczalnych, lekkich, suchych glebach. 

Jak pielęgnować biały zawciąg w ogrodzie?

Zawciąg to gatunek mało wymagający, kwitnie niezawodnie cały sezon. Jego pielęgnacja w ogrodzie nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. 

Zawciąg nadmorski to przepiękne byliny o długim i intensywnym kwitnieniu, choć radzą sobie w mało żyznych glebach, warto dostarczać im składników odżywczych . Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzaju nawozu jaki wybierzemy.

Zawciąg w czasie sezonu powtarza kwitnienie, dlatego pierwsze przekwitłe kwiatostany należy usunąć a latem znów roślina wypuści nowe białe kwiatostany. 

Rośliny ozdobne, odporne na suszę i mróz

Zawciąg nadmorski to gatunek wyjątkowo odpornych roślin do ogrodu. Poradzi sobie w skrajnych warunkach atmosferycznych. Preferuje stanowiska suche, gdzie nie ma zastojów wody więc okresowe susze znosi bardzo dobrze

Nie musimy martwić się zimowaniem zawciągów w naszym klimacie, są to rośliny mrozoodporne

Jakie sadzonki wysyłamy?

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce z szerokim wyborem  roślin do ogrodu. Zawciąg nadmorski sprzedajemy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Biały zawciąg nadmorski w ogrodzie. 

Zawciąg nadmorski jako niska bylina kwitnąca jest chętnie wykorzystywana do obsadzania ogrodów skalnych. Nie potrzebuje wiele miejsca do zakorzenienia, dlatego świetnie wypełni przestrzenie między kamieniami, płytami chodnikowymi. 

Zawciąg stworzy niskie obwódki rabat, które będą ozdobne również zimą. Jest to dobra propozycja do obsadzania skarp, trudnych kamienistych terenów.

Coraz popularniejsze staje się zakładanie ogrodów na dachach, zawciąg nadmorski to odpowiednia roślina na zielone dachy. Niewielka bylina o białych kwiatach, może być sadzona w donicach i pojemnikach, jako dekoracja słonecznych tarasów i balkonów. 

Jeśli chcemy zagospodarować południowe części ogrodu, możemy stworzyć kolorowe połączenie niższych roślin. Biały zawciąg bardzo dobrze będzie wyglądał z odmianą o różowych kwiatach Armada Rose, macierzanki czy floksami szydlastymi.

D8F7-49502
25 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)