Mięta pieprzowa, Mentha piperita, C1
search
  • Mięta pieprzowa, Mentha piperita, C1

Mięta pieprzowa, Mentha piperita, C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Mięta pieprzowa to pięknie pachnąca roślina wieloletnia o zielonych liściach. Obowiązkowa w ziołowych ogródkach. Kwitnie latem, bardzo dobrze zimuje

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Mięta pieprzowa - wieloletnie zioła do ogrodu

Mięta pieprzowa to silnie aromatyczna bylina wieloletnia o właściwościach leczniczych. Często spotykana w naszych ziołowych ogrodach, bardzo dobrze rośnie w pojemnikach. Na rynku możemy spotkać wiele odmian mięty pieprzowej - niepowtarzalna mięta Chocolate.

Mięta pieprzowa to cenne zioło uprawiane w naszych ogrodach. Powstała wskutek krzyżówki mięty nadwodnej i mięty zielonej. Tworzy kępy wyprostowanych, rozgałęzionych łodyg, dorastając do 75 cm wysokości. Mięta pieprzowa charakteryzuje się wyjątkowo aromatycznymi zielonymi, ząbkowanymi liśćmi. Na silnie unerwionych liściach znajdują się gruczoły, które po roztarciu uwalniają olejki eteryczne i wyczuwalny jest silny, orzeźwiający zapach

Mięta pieprzowa to bylina kwitnąca, jej kwiaty utrzymują się przez całe lato. Na szczytach pędów zawiązują walcowate kłosy w biało-fioletowych odcieniach. Ładnie wyglądają na tle zielonych liści, wprowadzając romantyczny akcent do ogrodu 

Mięta pieprzowa - bylina do półcienia? 

sadzimy w miejscach słonecznych, półcienistych

podłoże przeciętne

umiarkowane podlewanie

Mięta pieprzowa wbrew powszechnie panującej opinii bardzo dobrze czuje się  półcieniu, może być również sadzona na słonecznych stanowiskach. Nie jest wymagająca co do podłoża, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. 

Jak posadzić Miętę pieprzową?

Mięta pieprzowa rozrasta się za pomocą szybko ukorzeniających się rozłogów, dlatego aby nie dopuścić do nadmiernego rozrostu, roślinę dobrze jest sadzić do gruntu w pojemnikach pozbawionych dna.  

Pamiętajmy o podlewaniu świeżo posadzonych roślin aby mogły się dobrze ukorzenić. Możemy wyściółkować podłoże mięty pieprzowej, utrzymamy wówczas dłużej wilgoć gleby. Mięta dobrze znosi krótkotrwała suszę.

Jak zimuje Mięta pieprzowa?

Mięta pieprzowa do doskonała wieloletnia roślina do ogrodu, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Całkowicie mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. 

Jesienią po przymrozkach, kiedy mięta straci atrakcyjny wygląd ściany nad ziemią pozostałości  rośliny. Mięta zimuje w bryle korzeniowej, na wiosnę wypuści nowe zielone pędy. Nie zapominajmy o wiosennym nawożeniu bylin, sprawdzi się tu wieloskładnikowy nawóz do bylin.

Wysyłkowa sprzedaż roślin

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce stworzone dla miłośników roślin ogrodowych, znajdziecie tu szeroki wybór bylin, krzewów i nie tylko. 

Sadzonki Mięty pieprzowej wysyłamy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. W odpowiednio zabezpieczonych kartonach, aby rośliny dotarły do Was w najlepszej kondycji. 

Zamawiając rośliny miej na uwadze ich zmieniający się wygląd w ciągu sezonu i mogą się różnić od przedstawionych zdjęć. MIęta jest to bylina zimująca w bryle korzeniowej to naturalne że późną jesienią i wczesną jesienią pozbawiona jest zielonej części. 

Mięta pieprzowa do ogrodu i na balkon 

Mięta pieprzowa mimo że kojarzona jest z uprawą w warzywniaku z powodzeniem może być wykorzystywana jako roślina dekoracyjna na rabatach z innymi kwiatami. Dzięki temu że szybko się rozrasta mięta wykorzystywana jest do zarastania wolnych przestrzeni, tworzy gęsty dywan. Sadzona pod drzewami czy wysokimi krzewami nada dzikości, tajemniczości.

Roślina wykorzystywana do obsadzania donic na balkony czy trasy, wpisuje się w śródziemnomorski a także minimalistyczny styl.

Mięta na warzywniaku

Mięta koniecznie musi znaleźć się w ziołowym ogródku, obok bazylii, pietruszki i innych popularnych ziół. Mięta okazuje się bardzo pożyteczna na warzywniaku poza aromatycznymi liśćmi, posadzona w pobliżu fasoli czy brokułu odstrasza mrówki od warzyw. 

47BA-6212B
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)