Azalia japońska, Azalea japonica Maruschka C1,5
search
  • Azalia japońska, Azalea japonica Maruschka C1,5

Azalia japońska, Azalea japonica Maruschka C1,5

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Zimozielony wieloletni krzew ozdoby o zwartym pokroju, po latach osiąga 40 cm wysokości i 80cm szerokości. Maruschka kwitnie bardzo intensywnie w drugiej połowie maja. Obsypuje się jasno czerwono-karminowymi kwiatami z ciemniejszym środkiem.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Azalia japońska - liściasty krzew ozdobny

Azalia japońska to wieloletni krzew kwitnący. Jest znany także pod nazwą rododendron japoński (rhododendron japonicum), pochodzi z rodziny wrzosowatych. Półzimozielony - zachowuje liście na zimę. Naturalnym środowiskiem Azali japońskiej są rejony dalekowschodnie (Chiny, Japonia, Tybet, Himalaje) 

Azalie japońskie to krzewy o wolnym tempie wzrostu, o zwartym i lekko zaokrąglonym kształcie. Wśród azali japoński występuje wiele odmian o pięknych kwiatach. pojawiających się na przełomie maja i czerwca.

Azalia japońska MARUSCHKA - zimozielony krzew o czerwonych kwiatach

Zimozielony wieloletni krzew ozdoby o zwartym pokroju, po latach osiąga 40 cm wysokości i 80cm szerokości. Maruschka kwitnie bardzo intensywnie w drugiej połowie maja. Obsypuje się jasno czerwono-karminowymi kwiatami z ciemniejszym środkiem. Liczne kwiaty mają 4-5 cm średnicy i składają się 6-7 płatków korony. Błyszczące ciemnozielone liście na zimę wybarwiają się na czerwono-brązowe.

Azalia japońska - wymagania

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 
  • podłoże kwaśne 3,5-4,5 pH  
  • gleba próchnicza, przepuszczalna 

Azalia japońska najlepiej czuje się w miejscu słonecznym o rozproszonym słońcu. Bezpośrednie słońce może poparzyć liście a posadzona w zbyt cienistym miejscu będzie słabiej kwitła. 

Najważniejszym w uprawie Japońskich różaneczników jest kwaśne podłoże, to warunek konieczny dla tej grupy roślin. 

Istotne jest utrzymanie wilgotnego podłoża, posadzone rośliny w pełnym słońcu wymagają częstego podlewania. 

Azalia japońska - jak sadzić

Przygotowanie odpowiedniego podłoża dla Azali to klucz do obfitego kwitnienia. Przed posadzeniem krzewu glebę, należy  zakwasić w tym celu wymieszaj podłoże z torfem wysokim, kompostem lub obornikiem. Sadzimy Azalię o kilka centymetrów głębiej niż był w pojemniku. Po posadzeniu obficie podlewamy i lekko ugniatamy. Następnie ściółkujemy powierzchnię do tego najlepiej sprawdzi się kora sosnowa. 

Te wieloletnie krzewy ozdobne sadzimy w odległości 0,5-0,8 cm, w zależności jak bardzo się rozrastają. 

Azalia japońska - nawożenie

Ważnym etapem pielęgnacji Różaneczników japońskich jest ich nawożenie. Stosujemy nawozy przeznaczone do roślin kwaśnolubnych, zgodnie z informacją od producenta. Jeśli wybieramy nawóz długodziałający wystarczy zastosować go raz w sezonie. Przy nawozach standardowych zabieg powtarzamy, pierwsza zasilenie przeprowadzamy wiosną a ostanie nie później niż koniec lipca. 

Brak odpowiedniego poziomu azotu w podłożu powodować może żółknięcie i zmniejszenie liści. Niedobór potasu objawia się ciemnieniem i matowieniem liści. Natomiast brak potasu można zaobserwować w momencie gdy liście żółkną od  wierzchołka i zwijają się ku górze.

Azalia japońska - zimowanie

Azalie japońskie są zaliczane do zimozielonych, mrozoodpornych krzewów ozdobnych. Najbardziej szkodliwe mogą być wysuszające wiatry i bezśnieżne zimy. Dlatego późną jesienią w przypadku małej ilości opadów zaleca się obfite podlanie roślin. 

Azalia japońska - przycinanie 

Azalie japońskie nie wymagają regularnego cięcia. Wystarczy usunąć porażone i uszkodzone liście. Usuwanie przekwitłych kwiatów, powoduje lepszy rozwój. Niskie przycięcie starszego krzewu pozwoli na rozwój nowych pędów. 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Azali z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Azalia japońska - zastosowanie

Azalie japońskie to wieloletnie krzewy ozdobne o szerokim zastosowaniu. Sprawdzą się w wielu aranżacjach ogrodów przydomowych, w stylu japońskim czy minimalistycznym. Szeroka gama kolorystyczna karłowych krzewów pozwala na tworzenie przeróżnych kompozycji. 

Azalie japońskie idealnie sprawdzą się do uprawy w pojemnikach i donicach, będą stanowić ozdobę balkonów i tarasów. Pięknie będą się prezentować przy zbiornikach, oczkach wodnych - dodatkowo takie otoczenie zapewnia roślinie wilgotne powietrze co będzie jej sprzyjało.

Azalie japońskie - kompozycje 

Azalie japońskie łączone z różanecznikami, azaliami wielkokwiatowymi, pierisami, kiścieniami dadzą niezwykły efekt równowagi i harmonii w ogrodzie. 

Kwitnące piękności mogą być wykorzystane jako rośliny okrywowe, uzupełniając przestrzeń między np.  klonami japońskimi, wiśniami ozdobnymi, magnoliami. 

Dobrym towarzystwem dla Azali japońskich będą krzewy iglaste, jałowce, kosodrzewina.D458-399C8
79 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)