• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Turzyca muskegońska, Carex munkingumenis, C2
search
  • Turzyca muskegońska, Carex munkingumenis, C2

Turzyca muskegońska, Carex munkingumenis, C2

17,90 zł
Brutto

Zebrane liście na kształt palmy są lekko zwisające. Osiąga do 50 cm wysokości i znakomicie prezentuje się w licznych kępach. Ma piękny zielono-złoty kolor, który utrzymuje się do późnej jesieni.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca muskegońska - piękna trawa ozdobna

Turzyca muskegońska to wieloletnia i bardzo oryginalna trawa ozdobna. Zaliczana jest do rodziny rodziny ciborowatych.

Ze względu na swój wygląd potocznie nazywana jest trawą palmową. Jej liście układają się prawie pod kątem prostym do pędu, przypominając liście palmy. Odmiana ta charakteryzuje się soczysto zielonymi liśćmi opadającymi ku dołowi. 

Dodatkowo od czerwca do września Turzycę zdobią brązowe kwiatostany.

Osiąga do 50 cm wysokości i znakomicie prezentuje się w licznych kępach. Ma piękny zielono-złoty kolor, który utrzymuje się do późnej jesieni.

Turzyca muskegońska - uprawa i pielęgnacja

  • stanowisko półcieniste, zacienione
  • przeciętna gleba ogrodowa,
  • podłoże wilgotne

Turzyca palmowa najlepiej czuje się w miejscach półcienistych i zacienionych, wtedy jej liście wybarwiają się intensywną, soczystą zielenią. Trawa poradzi sobie również w miejscu słonecznym jednak jej kolor będzie bardziej żółty i potrzebować będzie dużo więcej wilgoci. 

Naturalnie Turzyca muskegońska rośnie na terenach podmokłych, łąkach, wzdłuż rzek dlatego pamiętaj aby zapewnić jej wilgotne ale przepuszczalne podłoże. Źle znosi okresy suszy, w tym czasie pamiętaj o regularnym podlewaniu trawy palmowej.

Czy Turzyca muskegońska jest wytrzymała? 

Ta odmiana trawy ozdobnej jest mrozoodporna, jednak młode egzemplarze warto zabezpieczyć i okryć w bezśnieżne zimy. Przy starszych sadzonkach nie jest to konieczne. 

Trawa palmowa wyróżnia się również dużą odpornością na choroby i szkodniki 

Jak zadbać o Turzycę muskegońską po zimie?

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście. Jeśli trawa po zimie wygląda nieatrakcyjnie można ją przyciąć nad ziemią. 

Warto na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy, aby wzmocnić roślinę.

W jakich odstępach sadzić i jak dzielić Turzycę?

Sadzona w większych grupach stworzy ciekawe kompozycję. Proponujemy łączyć po kilka, po 8 sztuk na mkw. 

Turzyca jest bardzo dobrą rośliną do rozmnażania. Należy robić to na wiosnę poprzez dzielenie kępy na mniejsze i rozsadzić je nieco dalej. Turzyca szybko się zregeneruje i zagęści swoje kępy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Turzyca palmowa - zastosowanie

Trawa ozdobna, jaką jest turzyca muskegońska doskonale sprawdza się, jako roślina okrywowa do umacniania brzegów stawów, oczek wodnych, strumieni,. Ładnie wygląda także jako ozdoba tarasów i balkonów. 

Z czym sadzić Turzycę muskegońska?

Dobrym pomysłem jest łączenie Turzycy z innymi roślinami lubiącymi półcień np.

Jeśli Turzyca będzie miała odpowiednio wilgotne podłoże z powodzeniem może rosnąć na słonecznych rabatach czy wśród krzewów liściastych.

A9D7-2095E
Komentarze (0)