Czosnek ozdobny, Allium angulosum Summer Beauty, C1
search
  • Czosnek ozdobny, Allium angulosum Summer Beauty, C1
  • Czosnek ozdobny, Allium angulosum Summer Beauty, C1

Czosnek ozdobny, Allium angulosum Summer Beauty, C1

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Summer Beauty to odmiana czosnku ozdobnego o miododajnych, fioletowych kwiatach jak pompony. Kwitnie latem, dorasta do 40cm, tworzy gęstą kępę z ciemnozielonych liści. Bardzo dobrze wygląda na słonecznych rabatach i zielarskich balkonach w doniczkach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Czosnek lusytański, rodzaj czosnku ozdobnego

Czosnek lusytański to jeden z rodzajów czosnku ozdobnego. Występuje w południowej część Europy i południowej Syberii, w Polsce nie występuje w formie naturalnej.

Urocza odmiana czosnku ozdobnego o kulistych kwiatostanach w fioletowym kolorze. Bylina kwitnie latem - na przełomie lipca i sierpnia. Kwiaty wyrastają na długich, smukłych i nagich łodygach, osiągają około 3-4cm średnicy. Główki kwiatów czosnku wydzielają przyjemny zapach, który unosi się po całym ogrodzie, wabiąc owady zapylające

Czosnek Summer Beauty tworzy gęste kępy z długich, błyszczących liści w ciemnozielonym kolorze, które pięknie kontrastują z fioletowymi kwiatami. Roślina o jadalnych liściach jak i kwiatach. Dorasta do 40cm wysokości.

Czosnek ozdobny jakie ma wymagania?

  • stanowisko słoneczne, lekko zacienione
  • średnio żyzne, przepuszczalne  podłoże,
  • gleba umiarkowanie wilgotna
  • czosnek szczypiorek jest całkowicie mrozoodporny

Czosnek ozdobny to bylina mało wymagająca, w odpowiednich warunkach tworzy gęste kępy aromatycznych liści. Czosnek ozdobny najlepiej sadzić w miejscach dobrze nasłonecznionych, w lekkim półcieniu też sobie poradzi. Bardzo dobrze rośnie w glebach żyznych, próchnicznych i przepuszczalnych. 

Czosnek ozdobny - sadzonki

W naszym sklepie Ogrodowa Galeria oferujemy szeroki wybór kwitnących bylin i innych roślin do ogrodu. Czosnek ozdobny  wysyłamy w doniczkach C1,5 o pojemności 1,5 litra. Wybieramy dla Was zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Zawsze dokładamy wszelkich starań aby zamówione roślin dotarły do Was w jak najlepszej kondycji. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku.

Czosnek ozdobny w ogrodzie

Czosnek ozdobny o fioletowych kwiatach bardzo często jest wybierany do przydomowych ogrodów. Znajdzie zastosowanie jako roślina dekoracyjna jak i przyprawowa. 

Świetna propozycja do obsadzania skalniaków, skarp. Ciemnozielone liście i wyraziste fioletowe kwiaty dobrze prezentują się na tle żwirowych ścieżek. Jak najbardziej może być sadzony w donicach,  ozdobnych pojemnikach na słonecznych tarasach i balkonach. 

Czosnek ozdobny kompozycje

Czosnek ozdobny to chętnie wybierany gatunek rośliny wieloletniej do tworzenia ciekawych aranżacji w ogrodach. Bardzo dobrze sprawdzi się do nasadzeń w stylu wiejski, naturalistycznym

Na słonecznych rabatach wygląda dobrze w kompozycjach z kolorowymi jeżówkami, zawciągami, goździkami. Odmiana Summer Beauty bardzo ładnie prezentuje się w zestawieniach z trawami ozdobnymi np ostnica Pony Tails, rozplenica japońska Little Bunny czy  kostrzewa sina.

Czosnek ozdobny Summer Beauty to obowiązkowa roślina wieloletnia w ogrodach ziołowych. W połączeniu z innymi gatunkami czosnków i miętą stworzy aromatyczny zakątek w każdym ogrodzie. Jeśli nie mamy własnego ogórka, a chcemy mieć świeże zioła na wyciągnięcie ręki to jak najbardziej nasze zioła mogą być sadzone i uprawiane w doniczkach na słonecznych balkonach.

A266-771E3
36 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)