Czosnek szczypiorek, Allium schoenoprasum, C1
search
  • Czosnek szczypiorek, Allium schoenoprasum, C1
  • Czosnek szczypiorek, Allium schoenoprasum, C1
  • Czosnek szczypiorek, Allium schoenoprasum, C1

Czosnek szczypiorek, Allium schoenoprasum, C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Czosnek szczypiorek zwany pospolicie szczypiorkiem to bylina wieloletnia o wzniesionych liściach i fioletowych kwiatach. Roślina miododajna o aromatycznych liściach. Idealne zioło do donic i do gruntu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Czosnek szczypiorek, zioła do ogrodu

Czosnek szczypiorek zwany pospolicie szczypiorkiem jest od lat znany człowiekowi, pierwotnie pochodzi z górzystych terenów Azji i Europy. Na całym świecie znany jako roślina przyprawowa o walorach dekoracyjnych. 

Charakteryzuje się wzniesionymi, zielonymi i prostymi liśćmi, które tworzą gęste kępy do 30 cm szerokości. Dorasta do ok. 30 cm wysokości. Kwitnie od maja do lipca. Jego ozdobą są kuliste kwiatostany w fioletowo-różowym kolorze, które pojawiają się tylko na pędach, które nie były ścinane. Atrakcyjne kwiaty są chętnie odwiedzane przez pszczoły i inne owady zapylające

Czosnek szczypiorek charakteryzuje się intensywnym smakiem i aromatem, stosowany jest również jako przyprawa w kuchni. Może być zbierany niemal przez cały sezon wegetacyjny aż do przełomu września i października, gdy zaczyna wchodzić w stan spoczynku.

Czosnek szczypiorek  - wymagania

  • stanowisko słoneczne, lekko zacienione
  • średnio żyzne, przepuszczalne  podłoże,
  • gleba umiarkowanie wilgotna
  • czosnek szczypiorek jest całkowicie mrozoodporny

Czosnek szczypiorek to bylina mało wymagająca, w odpowiednich warunkach tworzy gęste kępy aromatycznych liści. Dobrze jest go sadzić w miejscach słonecznych, choć w lekko zacienionych też sobie poradzi. Lubi żyzne, próchniczne i przepuszczalne gleby. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu w okresach suszy, zbyt suche podłoże ogranicza wzrost liści. 

Czosnek szczypiorek - wysyłka roślin do ogrodu

W naszym sklepie Ogrodowa Galeria oferujemy szeroki wybór kwitnących bylin i innych roślin do ogrodu. Czosnek szczypiorek  wysyłamy w doniczkach C1,5 o pojemności 1,5 litra. Wybieramy dla Was zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Zawsze dokładamy wszelkich starań aby zamówione roślin dotarły do Was w jak najlepszej kondycji. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku.

Czosnek szczypiorek - zastosowanie

Czosnek szczypiorek to ciekawa bylina o szerokim zastosowaniu w ogrodzie. Może być sadzony na rabatach a także na warzywniakach. Sprawdza się też jako roślina ozdobna na niskich rabatach, a jego kwiaty można suszyć i wykorzystywać w suchych bukietach.

DDAA-534C8
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)