Budleja Davida, Buddleja davidii Magenta Munchkin, C 1,5
search
  • Budleja Davida, Buddleja davidii Magenta Munchkin, C 1,5

Budleja Davida, Buddleja davidii Magenta Munchkin, C 1,5

28,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Magenta Munchkin odmiana budlei o intensywnych kwiatach w kolorze magenty. Dorasta do 1m wysokości i podobnej szerokości. Gęsty krzew, mało wymagający.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - kwitnące krzewy ozdobne do ogrodu

Budleja Dawida to przepiękne wieloletnie krzewy ozdobne. W czasie kwitnienia zachwycają kolorem i zapachem. Krzewy łatwe w uprawie nie wymagają specjalnych warunków.. 

Krzewy o rozłożystym pokroju i wygiętych pędach zakończonych długimi miododajnymi kwiatostanami. Długo kwitnące krzewy zachowują kwiaty aż do późnej jesieni.  

Na rynku występuje bardzo dużo odmian budlei, różniących się kolorem i rozmiarem. Możemy znaleźć krzew, który będzie idealnie pasował do ogrodu.

Budleja często nazywana jest motylim krzewem, ponieważ jej kwiaty wydzielają słodką woń wabiąc do ogrodu motyle. Dzięki temu w czasie długiego kwitnienia budlei możemy gościć w swoim ogrodzie kolorowe owady. 

Budleja Dawida Magenta Munchkin  - krzew kwitnący do ogrodu

Odmiana Budlei o wyjątkowo intensywnie wybarwionych kwiatach w kolorze magenty, purpury. Gęsty krzew o zaokrąglonym pokroju, pędy łukowato wygięte pod ciężarem wiechów. Budleja ta zaliczana jest do krzewów średniej wielkości, dorasta do 1m wysokości i rozrasta się na podobną szerokość. 

Magenta Munchkin charakteryzuje długim i obfitym kwitnieniem aż do późnej jesieni utrzymują się pachnące, długie kwiatostany przyciągające motyle. 

Budleja Dawida - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleje to krzewy mało wymagające w pielęgnacji. Najlepiej czują się słonecznych, ciepłych miejscach.  Dlatego  bez problemu mogą być to krzewy sadzone w pełnym słońcu. Nie są wymagające co do gleby, wystarczy im przeciętna gleba ogrodowa. W czasie suszy warto pamiętać o podlewaniu krzewów.

Jak przycinać budleje?

Budleje to krzewy proste w uprawie, jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu zachowują zwarty pokrój a ich kwitnienie jest intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

 Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Z czym łączyć budleje?

Budleje to krzewy niezwykle ozdobne, bardzo często sadzone są w pobliżu miejsc wypoczynku w ogrodzie aby spodziewać motyle, które przyciąga. 

Budleje można łączyć z innymi krzewami ozdobnymi, bardzo dobrze będą wyglądać posadzone obok hortensje, czy tawuły. Również trawy ozdobne będą dobrym towarzystwem dla budlei np. miskant Morning Light, czy Gracillimus.

358A-514E5
19 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)