Budleja Davida, Buddleja davidii Prince Charming, C 1,5
search
  • Budleja Davida, Buddleja davidii Prince Charming, C 1,5
  • Budleja Davida, Buddleja davidii Prince Charming, C 1,5

Budleja Davida, Buddleja davidii Prince Charming, C 1,5

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Prince Charmng to odmiana budlei, dorastająca do 1-1,2m wysokości. Od lipca zachwyca długimi kwiatostanami w wyrazistym różowo-czerwonym kolorze. Krzew mało wymagający, idealnie sprawdzi się w słonecznych miejscach ogrodu. Zwarty pokrój krzewu pozwala na sadzenie w donicach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - kwitnące krzewy ozdobne do ogrodu

Budleja Dawida to cudowne  wieloletnie krzewy ozdobne. W czasie kwitnienia zachwycają kolorem i zapachem. 

Krzewy o rozłożystym pokroju i wygiętych pędach zakończonych długimi miododajnymi kwiatostanami. Długo kwitnące krzewy zachowują kwiaty aż do późnej jesieni.  

Budleja często nazywana jest motylim krzewem, ponieważ jej kwiaty wydzielają słodką woń wabiąc do ogrodu motyle. Dzięki temu w czasie długiego kwitnienia budlei możemy gościć w swoim ogrodzie kolorowe owady. 

Budleja Dawida Prince Charming  - krzew o intensywnych różówo-czerwonych kwiatach

Prince Charmng należy do serii Monarch, która skupia odmiany o niskim wzroście i gęstym pokroju. Krzewy dorastają do 100-120cm wysokości, gęste pędy tworzą półkulisty kształt krzewu. 

Odmiana Prince Charming wyróżnia się niezwykle ciekawą barwą kwiatów. Budleja zawiązuje bardzo długie kwiatostany w kolorze malinowo-różowym wpadającym w intensywną czerwień. Krzew kwitnie od lipca aż do późnej jesieni, w tym czasie przyciąga motyle i owady zapylające do ogrodu.

 

Budleja Dawida - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleje to krzewy mało wymagające w pielęgnacji. Najlepiej czują się słonecznych, ciepłych miejscach.  Dlatego  bez problemu mogą być to krzewy sadzone w pełnym słońcu. Nie są wymagające co do gleby, wystarczy im przeciętna gleba ogrodowa. W czasie suszy warto pamiętać o podlewaniu krzewów.

Jak przycinać budleje?

Budleje to krzewy proste w uprawie, jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu zachowują zwarty pokrój a ich kwitnienie jest intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

 

Z czym sadzić budleje?

Budleje to krzewy ozdobne, które warto sadzić w pobliżu miejsc wypoczynku w ogrodzie by cieszyć się wyglądem i zapachem kwiatów

Prince Charming to kompaktowa, zwarta  odmiana, która świetnie nadaje się do sadzenia w donicach ustawionych na słonecznym tarasie czy balkonie. 

Ciekawym pomysłem jest posadzenie trzech różnych odmian krzewu w jednym miejscu, powstanie wówczas trójkolorowy krzew

Budleje możemy łączyć z innymi krzewami ozdobnymi lub sadzić pośród kwitnących bylin.
3496-204FB
8 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)