Kocanka włoska, Helichrysum italicum, C1
search
  • Kocanka włoska, Helichrysum italicum, C1

Kocanka włoska, Helichrysum italicum, C1

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kocanka włoska to zarówno przyprawa, zioło, jak i roślina ozdobna. Krzewinka o srebrzystych, aromatycznych liściach i żółtych kwiatach. Roślina do ziołowych ogródków jak i na słoneczne balkony. .

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kocanka włoska, bylina śródziemnomorska 

Kocanka włoska to wieloletnia roślina, pochodząca z rejonów Morza Śródziemnomorskiego, w naszych rejonach uprawiona jako bylina/krzewinka dekoracyjna o zastosowaniu w ogrodzie jaki i kuchni. Charakteryzuje się wyjątkową barwą i ziołowym aromatem

Kocanka włoska zaliczana jest do niskich krzewinek o zakrzywionym pokroju, dorasta maksymalnie do 60 cm wysokości. Wzniesione pędy, silnie rozkrzewione z wiekiem drewniejące u podstawy pokryte są ozdobnymi, srebrzystymi, lancetowatymi listkami o aromatycznym zapachu

Kocanka intensywnie kwitnie latem, na szczytach pędów pojawiają się żółte miododajne kwiatostany. Roślina w czasie długiego kwitnienia wygląda imponująco, srebrzystoszare liście są pięknym tłem dla musztardowo-żółtych kwiatów

Jaki zapach ma kocanka włoska?

Kocanka włoska charakteryzuje się ziołowym i silnym aromatem, przywodzącym na myśl orientalne Indie i upalne śródziemnomorskie lato. Wyczuwalne są nuty indyjskiej przyprawy curry

Kocanka włoska, roślina na suche, ubogie ziemie

  • stanowisko słoneczne, ciepłe
  • podłoże suche, dobrze przepuszczalne
  • przeciętna gleba ogrodowa, uboga

Kocanka włoska to roślina, świetnie radząca sobie na suchych i ubogich ziemiach. Najlepiej rośnie na słonecznych, ciepłych miejscach w dobrze przepuszczalnych glebach. Do uprawy kocanki odpowiednia będzie przeciętna ziemia ogrodowa a nawet mało żyzna. Roślina nie może być sadzona w mokrym i ciężkim podłożu, w takich warunkach może zamierać. Na niewystarczająco słonecznych stanowiskach pędy kocanki będą się pokładać a kwitnienie będzie słabsze. 

Czy kocanka włoska jest mrozoodporna?

Kocanka włoska to roślina, którą warto okryć szczególe w wietrze i bezśnieżne zimy. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków może dobrze przezimować i rosnąć w ogrodzie przez kolejne lata. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, że kocanka w naszym ogrodzie przezimuje, możemy ją wykopać i posadzić do donicy. Kocankę umieszczamy w umiarkowanie ciepłym i jasnym pomieszczeniu.

Jakie rośliny wysyłamy?

Ogrodowa Galeria to sklep internetowy z roślinami do ogrodu, znajdziecie tu Państwo szeroki wybór krzewów i bylin wieloletnich. Wysyłkę prowadzimy na terenie całego kraju, od poniedziałku do czwartku. Zazwyczaj realizacja zamówień w 24h.

Sadzonki kocanki  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litra - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą różnić się od przedstawionych na zdjęciach. W trakcie sezonu krzewy, byliny są odpowiednio przycinane co jest elementem pielęgnacji. 

Kocanka włoska zastosowanie

Kocanka włoska z powodzeniem może być sadzona na słonecznych rabatach, jako uzupełnienie skalniaków.  W cieplejszych rejonach kraju można z kocanki formować niskie, obwódki rabat, sadzić wzdłuż ścieżek. 

Kocanka włoska to aromatyczne zioło, nadaje się do ogródków ziołowych, świetnie komponuje się innymi ziołami. Jak najbardziej nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie aromatyczną ozdobą słonecznych balkonów i tarasów

Kocanka to jedna z roślin śródziemnomorskich, dlatego bardzo dobrze komponuje się lawendą.

1DB2-507F9
29 Przedmioty
Komentarze (0)