Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Golden Carpet C2
search
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Golden Carpet C2
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Golden Carpet C2

Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Golden Carpet C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Krzew iglasty, jakim jest jałowiec płożący Golden Carpet to odmiana o płaskim pokroju i umiarkowanym tempie wzrostu. Rocznie przyrasta zaledwie 10 cm, a po 10 latach osiąga nie więcej niż 15 cm wysokości i 1,5 m średnicy. Tworzy gęste i złociste kobierce. Wieloletni i mrozoodporny jałowiec.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec płożący Golden Carpet to średnich rozmiarów płożący jałowiec

Krzew iglasty, jakim jest jałowiec płożący Golden Carpet to odmiana o płaskim pokroju i umiarkowanym tempie wzrostu. Rocznie przyrasta zaledwie 10 cm, a po 10 latach osiąga nie więcej niż 15 cm wysokości i 1,5 m średnicy. Tworzy gęste i złociste kobierce. Jego charakterystyczne, wałeczkowate pędy pełzają po ziemi i są lekko pozaginane - końcówki wznoszą się ku górze. Ze względu na piękne przebarwienie igieł na złocisty kolor jest rośliną bardzo dekoracyjną. Piękny złoto żółty dywan.

Jakie wymagania ma jałowiec płożący Golden Carpet

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie wymaga szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Odmianę Golden Carpet cechuje także duża mrozoodporność. Jest jałowcem średnich rozmiarów, po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,15 m przy szerokości 1,5 m. Jest to jedna z najładniejszych odmian jałowca płożącego do małych ogrodów.

  • jest odmianą wybitnie światłolubną - najlepiej rośnie na stanowiskach bardzo nasłonecznionych,
  • lubi klimat suchy i gorący,
  • nie najlepiej czuje się w miejscach cienistych o dużej wilgotności powietrza.
  • bardzo dobrze rośnie niemal w każdej glebie - przeszkadza mu jedynie ciężkie i mokre podłoże.

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca płożącego Golden Carpet igłyzłoto żółte.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się po ziemi i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec płożący Golden Carpet rośnie dość wolno i rozrasta się do średnich rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu. Rośliny z własnej szkółki w najlepszych cenach.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec płożący Golden Carpet gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się m. in. przy tworzeniu tzw. trawników jałowcowych. Wykazuje tendencję do rozrastania się na zewnątrz, ze względu na swój dywanowy i okrywowy charakter. 

Jałowiec płożący świetnie komponuje się z innymi krzewami iglastymi. Ze względu na swój płaski pokrój znakomicie zabezpiecza rabaty przed zachwaszczeniem. Posadzony na skarpach umacnia je i zabezpiecza przed korozją, osuwaniem.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do małych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie, wokół kamieni.

8297-7697B
200 Przedmioty
Komentarze (0)