• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Mozga trzcinowata, Phalaris arundinacea Picta, C2
search
  • Mozga trzcinowata, Phalaris arundinacea Picta, C2

Mozga trzcinowata, Phalaris arundinacea Picta, C2

16,90 zł
Brutto

Mozga trzcinowata Picta to wieloletnia trawa ozdobna. Trawa tworzy gęste kępy kolorowych liści, które nadają tropikalny charakter rośliny. Mozga dorasta do 1 m wysokości

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Mozga trzcinowata Picta - Kolorowa trawa ozdobna

Mozga trzcinowata Picta to wieloletnia trawa ozdobna. Jest chętnie poszukiwana przez ogrodników ze względu na wielobarwne liście a do tego łatwość w uprawie.

Trawa tworzy gęste kępy kolorowych liści, które nadają tropikalny charakter rośliny. Mozga dorasta do 1 m wysokości

Największą dekoracją Mozgi Picta są jej kolorowe liście, które początkowo są różowe a z czasem wybarwiają się na zielono z białymi podłużnymi paskami. Liście są dość szerokie co powoduje, że ogród nabiera kolorów.

Mozga trzcinowata Picta posiada wiechowate jasnobeżowe kwiatostany, które pojawiają się od czerwca do lipca jest bardzo efektowna i wielobarwna.

Doskonale i szybko się rozrasta, stabilizując tym samym podłoże. Jest dekoracyjna przez cały sezon.

 

Mozga trzcinowata Picta - uprawa 

  • preferuje stanowiska nasłonecznione

  • dobrze rośnie także w lekko zacienionych miejscach,

  • lubi wilgotne podłoże, ale znosi także suchsze podłoża,

  • szybko się rozprzestrzenia za pomocą rozłogów - dobrze jest sadzić ją w kubłach.

Mozga trzcinowata nie jest trawą o wysokich wymaganiach, najlepiej czuje się w miejscu słonecznym ale poradzi sobie również na stanowiskach bardziej zacienionych. Podłoże dla Mozgi powinno być żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. 

 

Mozga trzcinowata Picta - wytrzymałość

Mozga Picta jest rośliną mrozoodporną i bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Dodatkowo jest wytrzymała na trudne warunki wzrostu, dobrze znosi okresową suszę. Wykazuje dużą odporność na szkodniki, choroby czy zasolenie terenu.

 

Mozga trzcinowata - w jakich odstępach sadzić?

Ze względu na rozrost mozgi za pomocą podziemnych rozłogów jest ona zaliczana do roślin ekspansywnych i szybko rosnących. Tą zdolność można wykorzystać do sadzenia jej w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. 

Zazwyczaj zaleca się sadzić 4 sztuki trawy na 1mkw rabaty.

 

Czy Mozga trzcinowata Picta jest ekspansywna? 

Mozga Picta jest rośliną rozrastającą się za pomocą podziemnych rozłogów. Dlatego najlepiej sadzić ją w kubłach lub zabezpieczyć jej korzenie taśmą dylatacyjną. Te działania pozwolą Ci kontrolować w jakim kierunku będzie się rozrastać. 

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Mozgi z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Mozga trzcinowata Picta - zastosowanie

Mozga trzcinowata znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach. Sprawdzi się w założeniach naturalistycznych, ogródkach przydomowych czy też ogrodach w stylu japońskim.

Można ją wykorzystać do uzupełnienia bylinowych rabat. Wygląda dobrze posadzona pojedynczo lub w grupie. 

Mozga trzcinowata Picta bardzo dobrze uczuje się w pobliżu wody, więc świetnie sprawdzi się sadzona w pobliżu zbiorników czy oczek wodnych. Można ją sadzić wzdłuż strumieni i kaskad lub wykorzystać do wzmocnienia brzegu.

Ze względu na szybki rozrost trawy za pomocą rozłogów Mozga Picta będzie idealna to sadzenia w parkach, przestrzeniach miejskich. 

 

Mozga trzcinowata Picta - kompozycje

Mozga będzie bardzo dobrze prezentować się w połączeniu z kwitnącymi bylinami np. :

 

31E3-153CB
Komentarze (0)