Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Rosea C1
search
  • Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Rosea C1
  • Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Rosea C1
  • Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Rosea C1
  • Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Rosea C1

Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Rosea C1

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odętka wirginijska zachwyca ogromną ilością różowych kwiatów. Kwitnie całe lato aż do jesieni, kwiaty miododajne. W czasie kwitnienia dorasta do 80cm wysokości,

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny kwitnące do późnej jesieni Odętka wirginijska

Odętka wirginijska to wieloletnia bylina, charakteryzuje się długim i obfitym kwitnieniem. Naturalnie pochodzi z rejonów Ameryki Północnej, chętnie wybierana jako roślina ozdobna do przydomowych ogrodów ze względu na efektowne kwitnienie i małe wymagania w uprawie. Odętka to bardzo dobra propozycja jeśli chcemy mieć w ogrodzie byliny kwitnące do późnej jesieni.

Rosea różowa odętka 

Odętka wirginijska Rosea to ozdobna bylina, która w czasie kwitnienia wygląda oszałamiająco. Tworzy gęste kępy wyprostowanych pędów, pokrytych zielonym, lancetowatymi liśćmi o ząbkowanych brzegach. Dość szybko się rozrasta poprzez podziemne rozłogi, osiąga do 40 cm szerokości. Odętka to wysoka bylina, w czasie kwitnienia osiąga do 80 cm wysokości. 

Bylina kwitnie obficie od lipca do września, kiedy to na szczytach pędów pojawiają się rurkowate, różowe kwiaty ze spłaszczoną gardzielą. Kwiaty odętki składają się w kłosowate, gęste kwiatostany o jasno różowym kolorze.  Odętka to bylina miododajna, jej urocze kwiaty przyciągają motyle, pszczoły i inne owady zapylające.

Odętka wirginijska wymagania

stanowisko słoneczne, półcieniste 

przeciętna gleba ogrodowa, piaszczysto-gliniasta 

umiarkowanie wilgotne podłoże 

Odętka wirginijska to bylina łatwa w uprawie, posadzona w odpowiednich warunkach nie sprawia większych problemów. Najlepiej czuje się w słonecznych miejscach, wówczas kwitnie najmocniej. Jest tolerancyjna co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodniczej.   

Uprawa odętki w ogrodzie

Odętka najobficiej będzie kwitnąć w pełnym słońcu, dlatego dobrym pomysłem jest ściółkowanie podłoża. W ten sposób zapobiegniemy szybkiemu parowaniu wody z podłoża.

Odętka to piękna bylina o długim i intensywnym kwitnieniu, regularne stosowanie nawozu dostarczy odpowiednią ilość składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzaju nawozu jaki wybierzemy.

Kwitnienie odętki jest długie, aby utrzymać atrakcyjny wygląd rośliny, w czasie kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu odętka będzie kwitła do jesieni. 

Na zimę ściany byliny, nisko nad ziemią dzięki temu nie rozwija się w nich choroby grzybowe. 

Odętka wirginijska - duże sadzonki w niskich cenach

Ogrodowa Galeria to sklep z internetowy z wysyłką roślin do ogrodu. Sadzonki odętki różowej  wysyłamy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. 

Wysyłka roślin prowadzona jest od wtorku do czwartku, Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę zdrowych i dobrze ukorzenionych roślin.

A537-38152
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)