• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Summer Snow, C1
search
  • Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Summer Snow, C1
  • Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Summer Snow, C1

Odętka wirginijska, Physostegia virginiana Summer Snow, C1

15,90 zł
Brutto

Odętka wirginijska Summer Snow to gęsto ulistniona bylina o wyprostowanych pędach. Osiąga wysokość do 70 cm. Posiada gęste, kłosowate kwiatostany o białych kwiatach, które pojawiają się w czerwcu i utrzymują się do jesieni

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny kwitnące do późnej jesieni Odętka wirginijska

Odętka wirginijska to wieloletnia bylina, charakteryzuje się długim i obfitym kwitnieniem. Naturalnie pochodzi z rejonów Ameryki Północnej, chętnie wybierana jako roślina ozdobna do przydomowych ogrodów ze względu na efektowne kwitnienie i małe wymagania w uprawie. Odętka to bardzo dobra propozycja jeśli chcemy mieć w ogrodzie byliny kwitnące do późnej jesieni.

Odętka o białych kwiatach

Odętka wirginijska Summer Snow to ozdobna bylina, która w czasie kwitnienia wygląda oszałamiająco. Tworzy gęste kępy wyprostowanych pędów, pokrytych zielonym, lancetowatymi liśćmi o ząbkowanych brzegach. Dość szybko się rozrasta poprzez podziemne rozłogi, osiąga do 40 cm szerokości. Odętka to wysoka bylina, w czasie kwitnienia osiąga do 70 cm wysokości.

Bylina kwitnie obficie od lipca do września, kiedy to na szczytach pędów pojawiają się rurkowate, białe kwiaty ze spłaszczoną gardzielą. Kwiaty odętki składają się w kłosowate, gęste kwiatostany w śnieżnobiałym kolorze.  Odętka to bylina miododajna, jej urocze kwiaty przyciągają motyle, pszczoły i inne owady zapylające.

Odętka wirginijska wymagania

stanowisko słoneczne, półcieniste 

przeciętna gleba ogrodowa, piaszczysto-gliniasta 

umiarkowanie wilgotne podłoże 

Odętka wirginijska to bylina łatwa w uprawie, posadzona w odpowiednich warunkach nie sprawia większych problemów. Najlepiej czuje się w słonecznych miejscach, wówczas kwitnie najmocniej. Jest tolerancyjna co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodniczej.   

Pielęgnacja odętki w ogrodzie

Odętka najobficiej będzie kwitnąć w pełnym słońcu, dlatego dobrym pomysłem jest ściółkowanie podłoża. W ten sposób zapobiegniemy szybkiemu parowaniu wody z podłoża.

Odętka to piękna bylina o długim i intensywnym kwitnieniu, regularne stosowanie nawozu dostarczy odpowiednią ilość składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzju nawozu jaki wybierzemy. 

Kwitnienie odętki jest długie, aby utrzymać atrakcyjny wygląd rośliny, w czasie kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu odętka będzie kwitła do jesieni. 

Na zimę ściany byliny, nisko nad ziemią dzięki temu nie rozwija się w nich choroby grzybowe. 

Odętka wirginijska - duże sadzonki w niskich cenach

Ogrodowa Galeria to sklep z internetowy z wysyłką roślin do ogrodu. Sadzonki odętki różowej  wysyłamy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. 

Wysyłka roślin prowadzona jest od wtorku do czwartku, Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę zdrowych i dobrze ukorzenionych roślin.

C7D4-261E5

Zobacz także

Komentarze (0)