• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Azalia wielkokwiatowa, Rhododendron fulvum Nabucco, C2
search
  • Azalia wielkokwiatowa, Rhododendron fulvum Nabucco, C2
  • Azalia wielkokwiatowa, Rhododendron fulvum Nabucco, C2

Azalia wielkokwiatowa, Rhododendron fulvum Nabucco, C2

25,90 zł
Brutto

Azalia wielkokwiatowa Nabucco to odmiana o najbardziej intensywnie czerwonych kwiatach pośród innych odmian azalii. Wzniesiony krzew, dorasta do 1,8m wysokości. Krzew w pełni mrozoodporny. Nabucco to później kwitnąca odmiana, kwiaty pojawiają się w połowie czerwca. https://ogrodowagaleria.pl/89-rosliny-wrzosowate

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Azalia wielkokwiatowa Nabucco - czerwona

Azalia Nabucco to przepiękny krzew kwitnący o wzniesionym pokroju. Należy do roślin silnie rosnących - po 10 latach dorasta do 1,8 m wysokości i 1,6 szerokości. Posiada sezonowe, zielone liście, które na zimę zrzuca. 

Odmiana o czerwonych dużych kwiatach z jaśniejszym środkiem.  Zebrane po 8-10 sztuk w półkuliste kwiatostany kwitną dość późno - pod koniec pierwszej połowy czerwca. Nabucco to odmiana o najmodniejszym odcieniu czerwieni pośród azalii wielkokwiatowych - kolor nie blednie w czasie kwitnienia. Odmiana w pełni mrozoodporna.

Rhododendron fulvum Nabucco - uprawa i pielęgnacja

Azalia wielkokwiatowa Nabucco nie należy do bardzo wymagających krzewów, choć warto zadbać o jak najlepsze dla niej warunki:

  • wymaga stanowisk słonecznych, ewentualnie półcienistych,
  • preferuje kwaśne gleby, umiarkowanie wilgotne i próchniczne,
  • jest rośliną w pełni mrozoodporną.

Azalia Nabucco - zastosowanie

Rhododendron fulvum Nabucco polecany jest do nasadzeń w przydomowych ogrodach, jak i parkach. Doskonale komponuje się z innymi azaliami i zimozielonymi różanecznikami. Sprawdż naszą ofertę innych roślin wrzosowatych.

845E-982C6
Komentarze (0)