Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3
search
  • Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3
  • Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3

Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3

72,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kalina hordowina Variegata to wieloletni krzew kwitnący do ogrodu, dorasta do 3m wysokości. Odmiana o dwubarwnych liściach, kwitnie w maju i czerwcu. Na jesień zawiązuje czerwone owoce.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kalina hordowina Variegata - dekoracyjny krzew kwitnący

Kalina hordowina Variegata to wieloletni krzew liściasty ozdobny z kwiatów jak i liści. Krzew silnie rozgałęziony o zwartym pokroju. Jest to krzew wysoki, dorasta do 3m wysokości i 2,5m szerokości. Tempo wzrostu średnie, roczny przyrost to ok 15cm. 

Odmiana Variegata wyróżnia się pięknymi dwubarwnymi liśćmi w zielono-żółtych kolorach. Pędy kaliny gęsto pokrywają się grubymi, eliptycznymi liśćmi z widocznym unerwieniem. 

Kalina to krzew kwitnący w maju i czerwcu, pojawiają się wówczas płaskie kremowo-białe pachnące kwiatostany

Kalina hordowina jest krzewem ozdobnym aż do późnej jesieni, kiedy to pojawiają się czerwone owoce, które z czasem stają się czarne. Należy pamiętać, że owoce kaliny hordowiny są trujące.

 

Jakie wymagania ma Kalina hordowina?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa, wapienna 
  • podłoże umiarkowanie wilgotne 


Kalina Variegata jest krzewem mało wymagającym. Preferuje miejsca słoneczne, poradzi sobie również w zacienionych częściach ogrodu, wówczas jej kwitnienie będzie słabsze a liście mniej wybarwione. Najlepiej czuje się w wapiennych glebach, umiarkowanie wilgotnych.

Jakie sadzonki wysyłamy?

W naszym sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie Państwo zdrowe, gęste sadzonki. Rośliny wysyłane są prosto z naszej szkółki na Podkarpaciu. 

Nasze paczki pakujemy, starannie tak aby zamówione rośliny trafiły do Państwa w nienaruszonym stanie. Zamówienia realizujemy najszybciej jak to możliwe. 

Kalina Variegata - jak wykorzystać krzew w ogrodzie?

Kalina to krzew, o szerokim zastosowaniu, bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych jak i większych ogrodach. Może być sadzona pojedynczo oraz z innymi roślinami. 

Kalina bardzo dobrze reaguje na cięcie, dlatego może być wykorzystana jako żywopłot

Kalina o tak pięknych liściach, bardzo ładnie będzie się prezentować z czerwonymi odmianami berberysów czy pęcherznicy.

Krzew jest odporny na zanieczyszczenia środowiska i niskie temperatury, dlatego często wykorzystywany jest w nasadzeniach miejskich.

8D8B-15180
5 Przedmioty
Komentarze (0)