Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3
search
  • Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3
  • Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3

Kalina hordowina, Viburnum lantana Variegata C3

69,00 zł
Brutto wiosna 2024

Kalina hordowina Variegata to wieloletni krzew kwitnący do ogrodu, dorasta do 3m wysokości. Odmiana o dwubarwnych liściach, kwitnie w maju i czerwcu. Na jesień zawiązuje czerwone owoce.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kalina hordowina Variegata - dekoracyjny krzew kwitnący

Kalina hordowina Variegata to wieloletni krzew liściasty ozdobny z kwiatów jak i liści. Krzew silnie rozgałęziony o zwartym pokroju. Jest to krzew wysoki, dorasta do 3m wysokości i 2,5m szerokości. Tempo wzrostu średnie, roczny przyrost to ok 15cm. 

Odmiana Variegata wyróżnia się pięknymi dwubarwnymi liśćmi w zielono-żółtych kolorach. Pędy kaliny gęsto pokrywają się grubymi, eliptycznymi liśćmi z widocznym unerwieniem. 

Kalina to krzew kwitnący w maju i czerwcu, pojawiają się wówczas płaskie kremowo-białe pachnące kwiatostany

Kalina hordowina jest krzewem ozdobnym aż do późnej jesieni, kiedy to pojawiają się czerwone owoce, które z czasem stają się czarne. Należy pamiętać, że owoce kaliny hordowiny są trujące.

 

Jakie wymagania ma Kalina hordowina?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa, wapienna 
  • podłoże umiarkowanie wilgotne 


Kalina Variegata jest krzewem mało wymagającym. Preferuje miejsca słoneczne, poradzi sobie również w zacienionych częściach ogrodu, wówczas jej kwitnienie będzie słabsze a liście mniej wybarwione. Najlepiej czuje się w wapiennych glebach, umiarkowanie wilgotnych.

Jakie sadzonki wysyłamy?

W naszym sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie Państwo zdrowe, gęste sadzonki. Rośliny wysyłane są prosto z naszej szkółki na Podkarpaciu. 

Nasze paczki pakujemy, starannie tak aby zamówione rośliny trafiły do Państwa w nienaruszonym stanie. Zamówienia realizujemy najszybciej jak to możliwe. 

Kalina Variegata - jak wykorzystać krzew w ogrodzie?

Kalina to krzew, o szerokim zastosowaniu, bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych jak i większych ogrodach. Może być sadzona pojedynczo oraz z innymi roślinami. 

Kalina bardzo dobrze reaguje na cięcie, dlatego może być wykorzystana jako żywopłot

Kalina o tak pięknych liściach, bardzo ładnie będzie się prezentować z czerwonymi odmianami berberysów czy pęcherznicy.

Krzew jest odporny na zanieczyszczenia środowiska i niskie temperatury, dlatego często wykorzystywany jest w nasadzeniach miejskich.

8D8B-15180
5 Przedmioty
Komentarze (0)