• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żagwin ogrodowy, Aubrieta cultorum Axcent Burgundy  C1
search
  • Żagwin ogrodowy, Aubrieta cultorum Axcent Burgundy  C1

Żagwin ogrodowy, Aubrieta cultorum Axcent Burgundy C1

12,90 zł
Brutto

Żagwin ogrodowy Axcent Burgundy to wieloletnia, niska bylina, o zimozielonych liściach i uroczych różowo-czerwonych kwiatach. Roślina kwitnie wiosną, mrozoodporna. Dorasta do 20cm wysokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żagwin ogrodowy Axcent Burgundy - wieloletnia bylina do ogrodu

Żagwin ogrodowy Axcent Burgundy to urocza, wieloletnia bylina o zimozielonych liściach, kwitnąca wiosną. Żagwin Axcent Burgundy tworzy niskie, zwarte kobierce drobnych szarozielonych liści, które nie znikają na zimę. Dorasta do 15-20cm wysokości i 40 cm średnicy. 

Jeśli szukasz rośliny do ogrodu, która kwitnie wczesna wiosna to żagwin ogrodowy będzie idealny. Od marca całkowicie pokrywa się uroczymi różowo-czerwonymi kwiatami z żółtym środkiem. Żagwin to roślina miododajna, kwiaty wydzielają przyjemną woń i wabią owady zapylające do ogrodu.

Żagwin - uprawa i wymagania

  • preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe,
  • lubi glebę przepuszczalną, przeciętnie żyzną - z tendencją do suchej lub umiarkowanie wilgotnej,
  • po przekwitnieniu uschnięte pędy należy usunąć - warto również przyciąć żagwin,

Żagwin to roślina o małych wymaganiach i prosta w uprawie. Najlepiej czuje się na ciepłych, słonecznych miejscach - wtedy żagwin będzie pięknie kwitł. Dobrze rośnie w przepuszczalnej, przeciętnej glebie ogrodowej. 

Żagwin to bylina mrozoodporna, dobrze zimuje w naszym klimacie. Jest odporna na choroby i szkodniki

Aubrieta to roślina, która będzie zdobić ogród cały sezon, ponieważ powtarza kwitnienie. Warto przycinać przekwitłe część, to spowoduje, że pojawią się nowe kwiaty a roślina będzie zdobić ogród cały sezon.

Żagwin ogrodowy - sadzonki

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia

Aubrieta cultorum Axcent Burgundy - zastosowanie

Żagwin ogrodowy Axcent Burgundy jest doskonałą byliną do posadzenia na różnego rodzaju skalniakach. Swoim niepowtarzalnym wyglądem pasuje do rozmaitych kompozycji rabatowych, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi. Można je sadzić przy murach, kamiennych schodach lub ścianach. Świetnie spisuje się jako roślina obwódkowa.

Żagwin ogrodowy to roślina, która szybko wypełni puste przestrzenie w słonecznych częściach ogrodu. Warto sadzić w większych grupach, stworzy wówczas kolorowy dywan. Żagwiny jak najbardziej nadają się doniczek i pojemników, ustawionych na południowych balkonach.

B549-2525E

Zobacz także

Komentarze (0)