• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Pieris japoński, Pieris japonica Cupido, C2
search
  • Pieris japoński, Pieris japonica Cupido, C2
  • Pieris japoński, Pieris japonica Cupido, C2

Pieris japoński, Pieris japonica Cupido, C2

27,90 zł
Brutto

Pieris japoński Cupido odmiana o zimozielonych liściach i białych kwiatach, które pojawiają się wiosną. Pieris to krzew wieloletni, mrozoodporny. Może być sadzony w większych grupach jaki w donicach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pieris japoński - zimozielony krzew liściasty 

Pieris japoński to zimozielony, liściasty krzew ozdobny. Zaliczany jest do roślin wrzosowatych, pierwotnie pochodzi z terenów Azji. Naturalnie występuje w rejonach Japonii, Chin, Tajwanu. Pierisy są bardzo cenione w ogrodnictwie za niezwykłe walory dekoracyjne. Ich zimozielone, wielobarwne liście zdobią ogród cały rok. Szczególnie atrakcyjne są ich jaskrawe przyrosty, Dodatkowo na wiosnę Pierisy zakwitają w dzwonkowate grona w kolorze zależnym od odmiany. Wyróżniamy wiele odmian Pierisów, różnią się od siebie wielkością i kolorem skórzastych liści i kwiatów. Pierisy świetnie komponują się w innymi roślinami wrzosowatymi, urozmaicą rabaty czy kompozycje pojemnikowe. Ich uprawa nie jest zbyt skomplikowana, wystarczy pamiętać o kilku zasadach a posiadanie pięknych krzewów będzie bezproblemowe.  

Pieris japoński Cupido - karłowy krzew o białych kwiatach

Pieris japoński Cupido to przepiękna, bardzo zwarta zimozielona karłowa krzewinka, która w naszym klimacie po 10 latach dorasta do ok. 1m średnicy. Charakteryzuje się zatem dość powolnym wzrostem, ale za to bardzo obfitym kwitnieniem.Dekoracyjne białe kwiaty pojawiają się od kwietnia do maja - są dzwonkowate, zebrane w długie, zwisające wiechy, które utrzymują się dość długo na krzewie. 

Pieris japoński zimozielony krzew - uprawa

  • stanowisko lekko nasłonecznione, półcieniste
  • gleba przepuszczalna, próchnicza 
  • podłoże kwaśne 4-5pH
  • regularne podlewanie

Pierisy japońskie mogą być sadzone zarówno w słońcu jak i cieniu. Jednak bezpośrednie słońce może powodować nadmierne wysuszenie zimozielonych liści w czasie zimy. Dlatego zaleca się miejsce o rozproszonym świetle.  Pierisy jak i pozostałe rośliny wrzosowate muszą mieć zapewnioną glebę o kwaśnym odczynie. Ważne aby podłoże było wilgotne ale dobrze przepuszczalne. 

Pieris japoński - podlewanie 

Regularne podlewanie jest szczególne ważne przy świeżo posadzonych krzewach, aby mogły się dobrze ukorzenić. W okresie wegetacji ważne jest utrzymanie stałej wilgoci podłoża, dlatego zaleca się ściółkowanie podłoża wokół pierisów. Odpowiednia będzie kora sosnowa, która zapobiegnie nadmiernemu parowaniu wody ale również dodatkowo zakwasza ziemię. 

Pieris japoński - nawożenie 

Do nawożenia Pierisów stosujemy nawozy do roślin kwaśnolubnych, rhododendronów. Nawóz stosujemy dwa, trzy razy w sezonie. Możemy wybrać nawóz długodziałający wówczas wykonujemy jednokrotne zasilenie w sezonie. Przy stosowaniu pojedynczych dawek nawozu ważne jest aby ostatnie nawożenie było wykonane nie później niż połowa sierpnia aby nie zakłócić procesu drewnienia. pędów.  

Pieris japoński - przycinanie

Pierisy nie wymagają regularnego cięcia. Usuwa się tylko przekwitłe kwiatostany aby przedłużyć kwitnienie i zachować estetyczny wygląd rośliny. Pozbycie się więdnących kwiatów zapobiega traceniu energii krzewu na zawiązywanie nasion. 

Pieris japoński - zimowanie 

Pierisy japońskie to zimozielone krzewy dlatego ważne aby zatroszczyć się o nie przed zimą. Rośliny zimozielone zimą nie zamierają a jedynie ograniczają swój wzrost, dlatego ważne aby również wtedy miały wilgoć w podłożu. Jeśli mamy suchą jesień warto podleć pierisy i wyściółkować podłoże, zabezpieczymy roślinę przed parowaniem wody i przed przemarznięciem. Dobrze jest sadzić pierisy wokół innych roślin zimozielonych, wzajemnie tworzą korzystny klimat do przetrwania zimy oraz dadzą cień czym chronią się przed suszą fizjologiczną, nadmierny wiatrem i mrozem. 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Pierisów japońskich z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Oferujemy wiele odmian roślin do ogrodu.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Wysyłka cała Polska.

Z czym sadzić Pierisa japońskiego?

Pierisy japońskie to krzewy ozdobne cały rok, które  zachwycają zimozielonymi liśćmi a wiosną pojawiają się urocze dzwonkowate kwiaty. Bardzo dobrze wyglądają sadzone w większych grupach.

Pieris japoński bardzo dobrze wygląda w połączeniu z innymi roślinami wrzosowatymi. Zielone liście Cupio będą się wyróżniać pośród kwitnących azalii japońskich. Jako niższe piętro przed piersiami możemy posadzić wrzośce kwitnące wiosną.

Pierisy można sadzić pod świerkami czy sosnami, jodłami. Wyższe drzewa dadzą cień i osłonią niższe krzewy przed wiatrem

Pierisy to krzewy, które mogą być sadzone w donicach czy skrzynkach ustawionych na tarasie.AF86-157DA

Zobacz także

Komentarze (0)