Pstrolistka sercowata, Houttuynia cordata Chameleon, C1,5
search
  • Pstrolistka sercowata, Houttuynia cordata Chameleon, C1,5
  • Pstrolistka sercowata, Houttuynia cordata Chameleon, C1,5

Pstrolistka sercowata, Houttuynia cordata Chameleon, C1,5

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Pstrolistka sercowata to wieloletnia bylina o kolorowych liściach. Tworzy zielono-żółto-różowe dywany, świetna propozycja do zadarniania terenu w półcieniu. Roślina odporna na choroby i szkodniki.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pstrolistka sercowata Chameleon - bylina o dekoracyjnych liściach do półcienia

Pstrolistka sercowata to wieloletnia bylina, potocznie zwana jako tułacz pstry, występuje naturalnie na terenie Azji, gdzie wykorzystywana jest jako warzywo i roślina lecznicza. W naszych ogrodach pstrolistka sercowata to bylina ozdobna, sprawdzi się jako roślina zadarniająca

Niska bylina o dekoracyjnych liściach, rozrasta się szybko za pomocą podziemnych rozłogów, zajmując coraz większe powierzchnie. Pstrolistka sercowata charakteryzuje się liśćmi w kształcie serca z ostro zakończonym wierzchołkiem. Bylina wyróżnia się pośród innych roślin okrywowych liśćmi w kolorze zielono-żółto-różowym. Ich proporcje mogą się różnić i często zmieniają się w zależności od rozwoju rośliny. 

Pstrolistka nie tylko tworzy kolorowe kobierce z liści, dodatkową ozdobą są kwiaty. Bylina kwitnie w lipcu i sierpniu, wówczas pojawiają się białe kwiatostany z żółtym środkiem.

Pstrolistka sercowata Chameleon to ciekawa propozycja byliny dywanowej, która nadaje się do półcienia

Pstrolistka sercowata uprawa 

  • miejsce słoneczne, półcieniste, cieniste 
  • podłoże wilgotne 
  • gleba żyzna, próchnicza

Pstrolistka sercowata jest byliną, która bardzo dobrze czuje się w miejscach pół cienistych, lekko zacienionych. Najlepiej wybrać dla niej miejsca o rozproszonym świetle wówczas jej liście będą się ładnie wybarwiać.  Pstrolistka sercowata naturalnie porasta wilgotne łąki i lasy, dlatego może być sadzona na wilgotnych terenach.

Pstrolistka sercowata pielęgnacja w ogrodzie.

Pstrolistka w sprzyjających warunkach może się nadmiernie rozrastać, jeśli chcemy temu zapobiec warto stosować bariery na korzenie. Szczególnie jest to ważne kiedy pstrolistka będzie sadzona w pobliżu innych roślin. 

Do nawożenia pstrolistki możemy stosować zarówno nawozy organiczne jaki i mineralne, odpowiednia ilość składników poprawia kondycję rośliny. 

Pstrolistka to bylina odporna na choroby i szkodniki, w okresach długo utrzymującej się suszy należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Możemy ściółkować podłoże, zabezpieczymy bylinę przed nadmiernym parowaniem wody.

Pstrolistka sercowata zimowanie 

Pstrolistka to mrozoodporna bylina jednak młode, świeżo posadzone egzemplarze mogą wymagać szczególnie w bezśnieżne i wietrze zimy.

Pstrolistka sercowata sadzonki 

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Sadzonki pstrolistki wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Pstrolistka sercowata - zastosowanie 

Pstrolistka sercowata najczęściej wykorzystywana jest jako roślina okrywowa, bardzo ładnie prezentuje się pod wysokimi drzewami. Może być wykorzystana jako niskie piętro półcienistych rabat. Kolorowe liście rozjaśnią, ciemniejsze zakątki ogrodów.

Pstrolistka to świetna propozycja do sadzenia na brzegu oczek wodnych, stryków. Panujące tam wilgotne warunki są sprzyjające dla pstrolistki a jej dywanowy pokój będzie się dobrze prezentował nad brzegiem zbiorników wodnych. 

C6F8-1489E
10 Przedmioty
Komentarze (0)