Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Mahogany, C1
search
  • Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Mahogany, C1

Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Mahogany, C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Dąbrówka rozłogowa Mahogany to niezwykle interesująca, bylina o lśniących mahoniowo-bordowych liściach. Rośnie na wysokość 15-20 cm i dość szybko się rozrasta. Fioletowe kwiaty, kontrastują z ciemnymi liśćmi.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dąbrówka rozłogowa - okrywowa roślina do ogrodu

Dąbrówka rozłogowa to gatunek płożącej rośliny półzimozielonej, bardzo często w ogrodzie pełni funkcję zadarniającą. Bylina o atrakcyjnych kolorowych liściach i małych wymaganiach

Dąbrówka rozłogowa to wieloletnia roślina okrywowa o dekoracyjnych liściach i pojawiających się w maju kwiatach. Chętnie wybierana do tworzenia kolorowych dywanów wypełniających puste przestrzenie w ogrodzie. Dąbrówka posiada szeroki wybór ciekawych odmian. W naszym sklepie oferujemy sprawdzone odmiany

Dąbrówka rozłogowa Mahogany - przepiękna odmiana

Dąbrówka rozłogowa Mahogany to niezwykle interesująca, bylina o lśniących mahoniowo-bordowych liściach. Rośnie na wysokość 15-20 cm i dość szybko się rozrasta za pomocą pędów, które łatwo się ukorzeniają w ziemi. 

W maju na szczycie pędów ukazują się miododajne, fioletowe, groniaste kwiatostany, Dąbrówka jest byliną o powtarzającym kwitnieniu, pod koniec lata znów ukazuje się kwiaty, które kontrastują z ciemnymi liśćmi. 

Jakie wymagania ma dąbrówka rozłogowa? 

stanowisko o rozproszonym świetle, lekko zacienione

przeciętna gleba ogrodowa

Dąbrówka rozłogowa nie jest roślina wymagającą w uprawie, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Sprzyjają jej ziemie próchnicze, średnio wilgotne. Dąbrówka najlepiej czuje się w miejscach lekko zacienionych o rozproszonym świetle. Jeśli sadzimy ją w częściach mocnej nasłonecznionych należy pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny w czasie suszy. 

Dąbrówka rozłogowa - bylina łatwa w uprawie

Dąbrówka nie wymaga od nas wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporna na większość szkodników i choroby. Jest rośliną półzimozieloną - zachowuje liście w łagodna zimy.

Dąbrówka rozłogowa bardzo dobrze znosi niskie temperatury, nie wymaga okrycia na zimę jednak aby zachowała liście w bezśnieżne zimy możemy ją przykryć iglastymi gałązkami.  

Nawożenie roślin to ważny element ich pielęgnacji. Dąbrówkę rozłogową nawozimy w czasie rozpoczęcia sezony wegetacyjnego, w okolicach wczesnej wiosny. Powtarzalność nawożenia zależy od nawozu jaki stosujemy,  zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Dąbrówki rozłogowe to cenne rośliny okrywowe, chętnie wybierane do naszych ogrodów. W naszym sklepie sadzonki dąbrówki sprzedajemy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wybieramy dla Państwa zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki, które są gwarancją przyjęcia do gruntu. 

Nasze paczki zawsze starannie pakujemy aby dotarły do Państwa ogrodów w jak najlepszym stanie. Zapewniamy bezpieczną i szybką dostawę.

Dąbrówka rozłogowa w ogrodzie!

Dąbrówka rozłogowa jest najchętniej wybieraną byliną do zadarniania cienistych zakątków ogrodu. Może być sadzona jako podszycie drzew i wyższych krzewów szybko i ładnie wypełni wolne przestrzenie

Bardzo ładnie wygląda porastając brzegi zbiorników wodnych czy oczek wodnych. Dąbrówka rozłogowa może być wypełnieniem rabat z cieniolubnymi bylinami np. tawuła Arendsa, bergenia sercowata.

82FC-458B1
13 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)