Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2
search
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2

Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Jałowiec płożący Prince of Wales to niska odmiana jałowca, która w ogrodzie tworzy gęste kobierce. Charakteryzuje się rozgałęzionymi i sztywnymi pędami, które wyrastają ze środka krzewu. Jego igły tworzą płaskie łuski, ostro zakończone i intensywnie zielone..

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec płożący Prince of Wales to małych rozmiarów płożący jałowiec

Jałowiec płożący Prince of Wales to niska odmiana jałowca, która w ogrodzie tworzy gęste kobierce. Rośnie bardzo powoli - po 10 latach od posadzenia osiąga zaledwie 10 cm wysokości i 1 m szerokości. Charakteryzuje się rozgałęzionymi i sztywnymi pędami, które wyrastają ze środka krzewu. Jego igły tworzą płaskie łuski, ostro zakończone i intensywnie zielone. Dzięki płożącemu pokrojowi z powodzeniem może zastępować trawę w ogrodzie. Jałowiec jest to krzew wieloletni.

Jakie wymagania ma jałowiec płożący Wiltonii

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie wymaga szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Odmianę Prince of Wales cechuje także duża mrozoodporność. Jest jałowcem małych rozmiarów, po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,1 m przy szerokości 1 m. Jest to najlepsza, mało wymagająca odmiana jałowca płożącego do małych ogrodów.

  • preferuje stanowiska w pełnym słońcu
  • wykazuje dużą tolerancję w stosunku do gleby - doskonale rośnie zarówno na przeciętnych glebach ogrodowych, a także na piaszczystym podłożu
  • jej odczyn powinien być lekko kwaśny lub kwaśny
  • nawilgotnienie nie powinno być zbyt wysokie

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca płożącego Prince of Wales igłyniebieskawe.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się po ziemi i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec płożący Prince of Wales rośnie dość wolno i rozrasta się do małych rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec płożący Prince of Wales gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się m. in. przy tworzeniu tzw. trawników jałowcowych. Wykazuje tendencję do rozrastania się na zewnątrz, ze względu na swój okrywowy charakter. 

Skarpy i miejsca w ogrodzie o sporym nachyleniu terenu będą idealnym miejscem do posadzenia jałowca płożącego. Jałowiec Prince of Wales rozrasta się wolniej, dlatego trzeba go sadzić gęściej niż odmiany szybciej rosnące. Najlepiej sadzić go w ilości 2 szt na metr kwadratowy.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do małych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie, wokół kamieni.

Dobrze komponuje się posadzony z berberysami, tawułą japońska czy niskimi trawami ozdobnymi.

EFB2-295C2
80 Przedmioty
Komentarze (0)