Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2
search
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2

Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Prince of Wales C2

19,90 zł
Brutto wiosna 2024

Jałowiec płożący Prince of Wales to niska odmiana jałowca, która w ogrodzie tworzy gęste kobierce. Charakteryzuje się rozgałęzionymi i sztywnymi pędami, które wyrastają ze środka krzewu. Jego igły tworzą płaskie łuski, ostro zakończone i intensywnie zielone..

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec płożący Prince of Wales to małych rozmiarów płożący jałowiec

Jałowiec płożący Prince of Wales to niska odmiana jałowca, która w ogrodzie tworzy gęste kobierce. Rośnie bardzo powoli - po 10 latach od posadzenia osiąga zaledwie 10 cm wysokości i 1 m szerokości. Charakteryzuje się rozgałęzionymi i sztywnymi pędami, które wyrastają ze środka krzewu. Jego igły tworzą płaskie łuski, ostro zakończone i intensywnie zielone. Dzięki płożącemu pokrojowi z powodzeniem może zastępować trawę w ogrodzie. Jałowiec jest to krzew wieloletni.

Jakie wymagania ma jałowiec płożący Wiltonii

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie wymaga szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Odmianę Prince of Wales cechuje także duża mrozoodporność. Jest jałowcem małych rozmiarów, po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,1 m przy szerokości 1 m. Jest to najlepsza, mało wymagająca odmiana jałowca płożącego do małych ogrodów.

  • preferuje stanowiska w pełnym słońcu
  • wykazuje dużą tolerancję w stosunku do gleby - doskonale rośnie zarówno na przeciętnych glebach ogrodowych, a także na piaszczystym podłożu
  • jej odczyn powinien być lekko kwaśny lub kwaśny
  • nawilgotnienie nie powinno być zbyt wysokie

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca płożącego Prince of Wales igłyniebieskawe.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się po ziemi i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec płożący Prince of Wales rośnie dość wolno i rozrasta się do małych rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec płożący Prince of Wales gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się m. in. przy tworzeniu tzw. trawników jałowcowych. Wykazuje tendencję do rozrastania się na zewnątrz, ze względu na swój okrywowy charakter. 

Skarpy i miejsca w ogrodzie o sporym nachyleniu terenu będą idealnym miejscem do posadzenia jałowca płożącego. Jałowiec Prince of Wales rozrasta się wolniej, dlatego trzeba go sadzić gęściej niż odmiany szybciej rosnące. Najlepiej sadzić go w ilości 2 szt na metr kwadratowy.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do małych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie, wokół kamieni.

Dobrze komponuje się posadzony z berberysami, tawułą japońska czy niskimi trawami ozdobnymi.

EFB2-295C2
50 Przedmioty
Komentarze (0)