Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Powwow, C2
search
  • Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Powwow, C2

Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Powwow, C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Berberys Thunberga Powwow to niezwykle atrakcyjny krzew ozdobny o kolumnowym pokroju. Charakteryzuje się zmiennym ubarwieniem, które stanowi dekoracje ogrodu. Dorasta do 1-1,5 m wysokości i 50 cm szerokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzewy do ogrodu

Berberys Thunberga to niezwykle dekoracyjny krzew ozdobny, który zachwyca swoimi kolorami liści. Krzew ten jest bardzo popularny w ogrodach ze względu na swój wygląd oraz łatwość w uprawie.

Wśród berberysów wyróżniamy wiele odmian. Berberysy to krzewy wieloletnie różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści, Wśród nich znajdziemy odmiany karłowe, kuliste jak również wysokie, kolumnowe czy rozłożyste.  W tak wielu odmianach berberysu możemy wybierać w barwach od soczystych zieleni przez wyraziste żółte i pomarańczowe odcienie. Znajdziemy również odmiany o jaskrawo czerwonych i winno czerwonych liściach.

Ciernisty krzew jakim jest berberys od wiosny do późnej jesieni zdobią gęste listki, które pięknie się wybarwiają pod koniec lata. Dodatkową ozdobą tych krzewów są ich liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberysy w ogrodzie mogą pełnić wiele funkcji w zależności na jaką odmianę się zdecydujemy. Berberys to świetny pomysł na żywopłot, sprawdzi się jako element oddzielający strefy w ogrodzie. Swoimi kolorami upiększy rabatę, może stanowić tło dla innych roślin.

Berberys Thunberga Powwow - kolumnowy krzew

Berberys Thunberga Powwow to niezwykle atrakcyjny krzew ozdobny o kolumnowym pokroju. Charakteryzuje się zmiennym ubarwieniem, które stanowi dekoracje ogrodu. Dorasta do 1-1,5 m wysokości i 50cm szerokości.

Ozdobiony jest niewielkimi, owalnymi liśćmi, które na wiosnę wybarwiają się na limonkowo-zielono. Później stają się kremowo-żółte z nieregularnymi, jaśniejszymi plamkami. Jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-czerwono. Berberys Powwow zakwita w maju, wytwarzając żółte kwiaty o delikatnym i przyjemnym zapachu.

Berberys Thunberga - krzewy proste w uprawie

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże przepuszczalne
  • umiarkowane podlewanie

Berberysy to krzewy proste w uprawie. Nie sprawią problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Najlepiej czują się w pełnym słońcu, wtedy jego liście mogą się intensywnie wybarwiać. Odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

Berberys Thunberga - wytrzymałość

Berberys to krzew odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Ten wieloletni krzew wykazuje dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę

Berberys Thunberga - cięcie

Berberys to krzew, który bardzo dobrze reaguje na cięcie. Najlepiej cięcie przeprowadzać na przedwiośniu, od końca lutego do początku kwietnia.

Przycinamy pędy, które wystają ponad regularny pokrój krzewu. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprawdź gdzie możesz posadzić Berberys Powwow

Powwow jest jedną z najbardziej efektownych odmian wśród ciernistych krzewów. Odmiana ta dzięki swoim zmiennym, kolorowym liściom jest ozdobą ogrodu od jesieni aż do wiosny.

Powwow to idealna odmiana krzewu o kolumnowym pokroju, sprawdzi się  na żywopłot zarówno formowany jak i naturalny. Jego wzniosły kształt wpasuje się w rabatę z innymi krzewami ozdobnymi np. hortensje, tawuły, derenie.

Będzie stanowić ciekawy element rabat, mogą również być dekoracją tarasów, balkonów.

1470-621FD
24 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)