Róża miniaturowa, Rosa CZERWONA C2
search
  • Róża miniaturowa, Rosa CZERWONA C2

Róża miniaturowa, Rosa CZERWONA C2

19,90 zł
Brutto wiosna 2024

Piękna czerwona róża okrywowa to wspaniały krzew charakteryzujący się dużymi kwiatostanami, które utrzymują się przez całe lato, aż do jesieni. Dodatkowo wykazuje lekki aromat, który jest wyczuwalny

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kwitnący niski krzew ozdobny - Róża miniaturowa czerwona

Piękna czerwona róża okrywowa to wspaniały krzew charakteryzujący się dużymi kwiatostanami, które utrzymują się przez całe lato, aż do jesieni. Dodatkowo wykazuje lekki aromat, który jest wyczuwalny. Osiąga ok. 50 cm wysokości i 100 cm szerokości. Jako rozkwitnięta roślina tworzy gęste plamy drobnych kwiatów czerwono-karminowym kolorze.

Krzew róży miniaturowej jest odporny na mróz, łatwy w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się w nasadzeniach grupowych.

Miniaturowa róża długo kwitnąca

Jeśli marzysz, aby Twój ogród był naturalistyczny lub w stylu angielskim koniecznie posadź róże miniaturowe. Stworzysz z nich piękne obwódki pierwsze najniższe tło dla wyższych bylin. 

Jej niezwykle długo kwitnące kwiaty o intensywnie czerwonym kolorze zachwycają w ogrodzie.

Róża miniaturowa, okrywowa jak najlepiej uprawiać ją w ogrodzie 

Róże miniaturowe, okrywowe lubią rosnąć w miejscach dobrze nasłonecznionych - im więcej słońca tym obficiej dłużej kwitną. Krzewy rożane lubią gleby dobrze uprawioną, żyzną i lekko wilgotną. Poradzą sobie w glebie mniej urodzajnej - zastosuj nawóz. 

Pamiętaj, że gleba musi być dobrze zdrenowana i posiadać spore odpowiednie ilości humusu.

Glebę wokół róż miniaturowych należy wyściółkować np. kora sosnową, ograniczy to wzrost chwastó w.  Chwasty wokół roślin pobierają składniki odżywcze i wodę, czasem utrudniają wzrost krzewów i zaburzają walory estetyczne. Jeśli nie masz wyściółkowanej rabaty pamiętaj o systematycznym pieleniu chwastów w okresie wegetacyjnym roślin.

Do sadzenia róż najlepiej zastosować gotowe podłoże z ziemi uniwersalnej wzbogacone nawozem, lub mieszankę ziemi ogrodowej z kompostem.

Róża miniaturowa nie jest krzewem wymagającym:

  • róża najlepiej i najpiękniej kwitnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru
  • może rosnąć na każdych glebach, nawet na tych mniej urodzajnych,
  • cechuje się doskonałą odpornością na mróz - przemarza jedynie podczas mroźnych i bezśnieżnych zim, jednak wykazuje wysokie właściwości regeneracyjne.

Róża miniaturowa, okrywowa powiem Ci jakie zastosować nawożenie, podlewanie

Róże miniaturowe, okrywowe długo kwitnące wymagają systematycznego nawożenia. Do nawożenia najlepiej zastosować nawóz wieloskładnikowy, z dużą zawartością potasu i fosforu

Nawozy ogrodnicze przeznaczone do róż są najlepszym wyborem, ponieważ ich zawartość jest doskonale skomponowana i dobrana aby najlepiej odżywiać posadzone w ogrodzie krzewy róż.

Nawożenie róż miniaturowych, okrywowych najlepiej zacząć wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Jeśli używamy zwykłego nawozu granulowanego to nawożenie należy powtarzać co 4 tygodnie, jeśli natomiast korzystamy z nawozu długodziałającego musimy sugerować się ich okresem działania podanym na opakowaniu.

 

Należy zadbać o odpowiednie nawodnienie róż, szczególnie ważne jest to w okresach suszy i podczas wzrostu roślin. Zawsze po zastosowaniu nawożenia zadbaj o odpowiednią wilgotność podłoża. Nawóz lepiej odżywia rośliny jeśli może się odpowiednio szybko rozpuścić.

Czerwona róża okrywowa, miniaturowa jak ciąć i pielęgnacja - ochrona roślin

Wiosenne sadzenie róż jak i pielęgnacja już rosnących w ogrodzie krzewów róż miniaturowych należy rozpocząć od przycięcia krzewów. Róże miniaturowe i okrywowe należy ciąć tak samo jak róże wielokwiatowe. W trakcie sezonu wegetacyjnego należy pamiętać o usuwaniu zaschniętych, przekwitłych kwiatostanów.

Krzewy róż w ogrodzie czasami są atakowane przez szkodniki i choroby np. grzybowe. Można im zapobiec odpowiednio pielęgnując nasze krzewy różane. Dobrze odżywione krzewy róż miniaturowych są odporniejsze na szkodniki i choroby.

Niestety czasami pomimo wykonania wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych pojawiają się mszyce, szpeciele lub choroby grzybowe. Ważne by wiosną na przełomie kwietnia i maja wykonać pierwsze opryski środkami ochrony roślin.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Róży miniaturowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki róży okrywowej czerwonej są obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła. Wierzch bryły korzeniowej obsypany korą, co ogranicza wzrost chwastów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciu, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki na terenie całej Polski realizujemy już w 24h.

 

Róża miniaturowa, okrywowa gdzie ją sadzić

Róża miniaturowa znajdzie zastosowanie w ogrodzie jako krzew okrywowy - najlepiej sadzić po 4-5 sztuk na 1m2. Sprawdzi się w szczególności na rabatach i w ogrodach. Nadaje się do nasadzeń miejskich. Może być uprawiana także w pojemnikach. Róża okrywowa, miniaturowa doskonale sprawdzi się do nasadzeń na skarpach. Doskonale zarasta pochyłe powierzchnie i bardzo długo kwitnie.

3C8E-839CE
20 Przedmioty
Komentarze (0)