• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LENA p14
search
  • Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LENA p14
  • Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LENA p14
  • Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LENA p14

Żarnowiec wczesny, Cytisus praecox LENA p14

26,90 zł
Brutto

Żarnowiec Lena to rozłożysty i zwarty krzew, który charakteryzuje się sezonowymi, trójlistkowym liśćmi. Przepięknie kwitnie końcówką maja i na początku czerwca. Wytwarza wtedy cudowne motylkowate kwiaty o ciemno złotej barwie z jaskrawo czerwonymi skrzydełkami.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzew o dekoracyjnych kwiatach Żarnowiec wczesny Lena

Żarnowiec Lena to rozłożysty i zwarty krzew, który charakteryzuje się sezonowymi, trójlistkowym liśćmi. Przepięknie kwitnie końcówką maja i na początku czerwca. Wytwarza wtedy cudowne motylkowate kwiaty o ciemno złotej barwie z jaskrawo czerwonymi skrzydełkami. Kwiaty odmiany Lena są dwubarwne.

Żarnowiec wczesny Lena wymagania i uprawa

Krzew o wyprostowanym pokroju. Lena szybko i łatwo się rozrasta. Charakteryzuje się niezwykle efektownymi kwiatami rosnącymi wzdłuż pędów. 

Kwiaty pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Po przekwitnięciu jest niesamowicie ozdobny - ze względu na ciemnozielone pędy. Ta odmiana żarnowca dorasta do 1 metra wysokości, przy rocznym przyroście ok. 15 cm. Idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, nadając nowego uroku oraz kontrastu w kompozycji z innymi krzewami w kolorze zielonym. Kwiaty piękne złoto żółte z jaskrawo czerwonymi płatkami oblepiają całe gałązki, pachnące miododajne.

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • lekko kwaśne lub obojętne podłoże
  • przepuszczalne, bez zastoisk wodnych
  • nie lubi miejsc wietrznych szczególnie zimą

Żarnowiec jest krzewem mrozoodpornym i bardzo łatwym w uprawie nawet przez amatorów. 

Cięcie i pielęgnacja Żarnowca

Każdą odmianę żarnowca zaleca się przyciąć po przekwitnieniu. Cięcie pobudza niezdrewniałe pędy do lepszego rozkrzewiania i co za tym idzie lepszego i bardziej obfitego kwitnienia w następnym roku.

Cięcie polega na skróceniu o połowę lub więcej pędów, na których znajdowały się kwiaty.

Nawożenie krzewów Żarnowca 

Nawożenie żarnowca rozpoczynamy wraz ze startem okresu wegetacyjnego, zazwyczaj końcem marca lub na początku kwietnia. Nawożenie powtarzamy co 4 tygodnie lub rzadziej jeśli używamy nawozu o spowolnionym uwalnianiu.

Najlepszym nawozem będzie nawóz wieloskładnikowy, przeznaczony do roślin liściastych, kwitnących.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Żarnowców z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,75 litra - p14. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki ze szkółki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. 

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Gdzie posadzić Żarnowca wczesnego Lena?

Apricot Gem swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie oraz jako dekoracja przed domem. W świetny sposób będzie komponował się z innymi krzewami w ogrodzie, sprawdzi się na rabaty, skalniaki i wrzosowiska.

Doskonale komponuje się z różanecznikami i azaliami japońskimi, kwitnie w tym samym czasie.

Dobrze rośnie w towarzystwie iglaków i roślin wrzosowatych. Żarnowiec sprawdzi się w miejscach suchych i problematycznych dla innych roślin.

62A2-9986B

Zobacz także

Komentarze (0)