Kalina japońska, Viburnum plicatum Watanabe C5
search
  • Kalina japońska, Viburnum plicatum Watanabe C5
  • Kalina japońska, Viburnum plicatum Watanabe C5
  • Kalina japońska, Viburnum plicatum Watanabe C5
  • Kalina japońska, Viburnum plicatum Watanabe C5
  • Kalina japońska, Viburnum plicatum Watanabe C5

Kalina japońska, Viburnum plicatum Watanabe C5

72,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kalina japońska Watanabe to najdłużej kwitnący krzew ozdobny. Biało-kremowe kwiaty pojawiają się wiosną i utrzymują się do jesieni. Odmiana Watanabe to kompaktowa odmiana kaliny japońskiej, sprawdzi się w każdym ogrodzie. Dorasta do 1,5m wysokości.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kalina japońska Watanabe to najdłużej kwitnący krzew ozdobny do ogrodu

Kalina japońska Watanabe to bardzo ceniona odmiana pośród krzewów ozdobnych. Chętnie wybierana przez ogrodników ze względu na kompaktowy kształt i bardzo długi okres kwitnienia a przy tym małe wymagania. 

Wolno rosnący krzew o wzniesionych pędach. Swym wzrostem osiąga maksymalnie 1,5 m wysokości i rośnie na podobną szerokość. Kalina japońska charakteryzuje się eliptycznymi liśćmi w kolorze zielonym, które w okresie jesiennym zmieniają swą barwę na ciemnoczerwoną. 

Kwiaty w kolorze białym tworzą luźne baldachy i doskonale wyglądają na tle zielonych liści. Kalina Watanabe to najdłużej kwitnący krzew ozdobny, kwiaty utrzymują się przez 100-180 dni.  Krzew dekoracyjny jest również późną jesienią kiedy do dojrzewają niebiesko-czarne owoce

Jakie wymagania ma Kalina japońska?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 
  • gleba próchnicza, żyzna
  • umiarkowanie wilgotne podłoże

Kalina japońska to krzew łatwy w uprawie, choć najlepiej czuje się w glebach żyznych, próchniczych to przeciętna ziemia ogrodnicza nie będzie dla niej problemem. Dobrym miejscem dla krzewu kaliny będzie słoneczna część ogrodu, możemy też wybrać lekki półcień.

Dlaczego warto wybrać nasze rośliny?

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie państwo szeroki wybór roślin ozdobnych do ogrodu. Rośliny wysyłamy z naszej szkółki, w której produkcją zajmujemy się od wielu lat.

Wysyłamy zdrowe, gęste sadzonki a paczki pakujemy solidnie, aby rośliny dotarły w nienaruszonym stanie. Oferowane sadzonki Kaliny japońskiej Watanabe wysyłamy w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3.

Kalina japońska Watanabe - krzew do ogrodu!

Kalina Watanabe to krzew kwitnący bardzo długo, dlatego warto posadzić go w swoim ogrodzie. Bardzo dobrze wygląda na wyeksponowanym miejscu w ogrodzie, gdzie będzie dekoracją od wiosny do jesieni. Krzew kaliny japońskiej stworzy ciekawe kompozycje z hortensjami bukietowymi.

Kalina japońska jak najbardziej nadaje się na kwiat cięty do bukietów czy kompozycji florystycznych, bardzo długo zachowuje świeżość.

3A70-90852
1 Przedmiot
Komentarze (0)