Buddleja weyera, Omżyn Weyera, Budleja Sungold C1,5
search
  • Buddleja weyera, Omżyn Weyera, Budleja Sungold C1,5
  • Buddleja weyera, Omżyn Weyera, Budleja Sungold C1,5

Buddleja weyera, Omżyn Weyera, Budleja Sungold C1,5

24,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Budleja Sungold to wyjątkowa odmiana budlei o kulistych miododajnych kwiatach. Zachwyca żółtymi kwiatami o słodkim zapachu wabiąc do ogrodu motyle. Krzew idealny na słoneczne stanowiska, odmiana dorasta to 1,5-2m wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja - kwitnący krzew motyli

Budleja to przepiękne krzewy ozdobne, zachwycające wyglądem i zapachem. Nazywane również motylim krzewem, ponieważ słodka woń kwiatów przyciąga do ogrodu mnóstwo motyli. 

Budleje to krzewy wieloletnie, o wzniesionym, lekko rozłożystym pokroju. Ich wielkość i kolor kwiatów zależy od odmiany, których jest bardzo wiele. Dzięki temu niezależnie od tego jak dużym ogrodem dysponujemy, możemy cieszyć się tymi pięknymi krzewami. Pośród budlei znajdziemy również odmiany które nadają się do sadzenia w donicach. 

Bez wątpienia są to krzewy długo kwitnące, na początku lata aż do późnej jesieni zachwycają obfitym kwitnieniem.

Budleja Weyera Sungold - krzew o żółtych kwiatach jak pompony

Sungold to wyjątkowa odmiana budlei, wyróżniająca się od innych kolorem i kształtem kwiatów. Tworzy kuliste, miododajne kwiatostany na długości pędu w zachwycającym złoto-żółtym kolorze

Krzew o pędach wzniesionych ku górze, lekko wygiętych, dorasta do 1,5-2m wysokości.

Oliwkowo-zielone liście połączeniu z żółtymi kulami kwiatów tworzą wyjątkowo piękny krzew. Całości dopełniają motyle, które oblepiają krzew w czasie długiego kwitnienia. Budleja zachwyca wyglądem aż do późnej jesieni.

Budleja - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleje to krzewy mało wymagające w pielęgnacji. Najlepiej czują się słonecznych, ciepłych miejscach.  Dlatego  bez problemu mogą być to krzewy sadzone w pełnym słońcu. Nie są wymagające co do gleby, wystarczy im przeciętna gleba ogrodowa. W czasie suszy warto pamiętać o podlewaniu krzewów.

Jak przycinać budleje?

Budleje to krzewy proste w uprawie, jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu zachowują zwarty pokrój a ich kwitnienie jest intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Z czym łączyć budleje?

Budleja to ozdobny krzew do ogrodu, który zachwyca intensywnym, długim kwitnieniem kiedy to przyciąga do ogrodu motyle. Krzewy mogą być sadzone pojedynczo jak i w większych grupach, stworzą wówczas kwitnącą kompozycję 

Budleje bardzo dobrze rosną w donicach, które możemy ustawić na balkonie czy tarasie aby cieszyć się kolorowym krzewem. 

Żółta odmiana budlei Sungold bardzo dobrze wygląda sadzona wspólnie z pięciornikiem krzewiastym czy tawułami japońskimi. 

823D-3584F_20220117111430
4 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)