Mahonia aquifolium, Mahonia pospolita, polski ostrokrzew C2
search
  • Mahonia aquifolium, Mahonia pospolita, polski ostrokrzew C2
  • Mahonia aquifolium, Mahonia pospolita, polski ostrokrzew C2
  • Mahonia aquifolium, Mahonia pospolita, polski ostrokrzew C2
  • Mahonia aquifolium, Mahonia pospolita, polski ostrokrzew C2

Mahonia aquifolium, Mahonia pospolita, polski ostrokrzew C2

26,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*
Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzewy liściaste - Mahonia pospolita ZIMOZIELONA

Krzewy ozdobne liściaste jedne z najczęściej wybieranych roślin ozdobnych do ogrodu ze względu na niezwykle dekoracyjną formę oraz brak specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. 

Krzewy miniaturowe mają wiele zastosowań nie tylko w ogrodzie, ale także doskonale będą prezentować się posadzone w donicy, jako ozdoba na balkon. 

Mahonia pospolita ZIMOZIELONA to gatunek nisko rosnący o gęstym wyprostowanym pokroju. Charakteryzuje się lśniącymi liśćmi w kolorze ciemnozielonym, błyszczące, które jesienią zmieniają swą barwę na szkarłatną. Młode liście występują w barwie jasnozielonej. Mahonia posiada liście lekkoi kłujące - podobnie jak ostrokrzew, nazywa jest również polskim ostrokrzewem. W okresie kwitnienia widoczne są kwiaty w kolorze żółtym. Kwitnie bardzo obficie, następnie zawiązuje fioletowe owoce podobne do owoców jagody kamczackiej.

Mahonia pospolita ZIMOZIELONA - wymagania i uprawa

Mahonia pospolita jest krzewem niedużym- osiąga do 1 m wysokości i tyle samo szerokości. Jest odporny na zanieczyszczenia miejskie oraz niską temperaturę

Preferuje stanowiska:

  • półcieniste lub nasłonecznione

Rodzaj gleby:

  • nie ma specjalnych wymagań glebowych

Mahonia ZIMOZIELONA świetnie znosi cięcie - możliwość formowania dowolnych kształtów, niskich żywopłotów.

Krzewy ZIMOZIELONE - zastosowanie Mahoni pospolitej.

Krzewy liściaste świetnie prezentują się posadzone jako solitera, w kompozycji z innymi krzewami i drzewami ozdobnymi, a także stanowią doskonałą formę ozdoby posadzone w równoległych odległościach przed wejściem do domu. Ze względu na odporność na czynniki miejskie świetnie sprawdzi się do ogrodów miejskich i parków. Szczególnie ozdobny zimą, gdyż nie zrzuca liści. Świetnie będzie prezentował się jako niewielki żywopłot, jako wyznaczanie granic rabat oraz w ogrodach skalnych. To idealny krzew zarówno do ogrodów o niewielkich rozmiarach, jak i do większych przestrzeni. Doskonale będzie prezentował się w każdego rodzaju ogrodzie -  w stylu minimalistycznym, a także naturalistycznym. 

 

995A-6198E
50 Przedmioty
Komentarze (0)