• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea ALBA  C1
search
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea ALBA  C1
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea ALBA  C1

Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea ALBA C1

17,90 zł
Brutto

Jeżówka Alba to najstarsza odmiana o białych kwiatach. Bylina kwitnie całe lato aż do jesieni, sztywne pędy zakończone miododajnymi kwiatami. W czasie kwitnienia dorasta do 70cm wysokości, bylina mrozoodporna,

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Długo kwitnąca bylina do ogrodu

Jeżówki bardzo często możemy spotkać w przydomowych ogrodach, zachwycają przepięknymi kwiatami a przy tym są mało wymagające w uprawie. Jeżówka to cenna, długo kwitnąca bylina do ogrodu, wybierz te byliny na słoneczną rabatę.

Jeżówka Alba o białych kwiatach 

Jeżówka Alba to jedna z najstarszych i najchętniej wybieranych odmian jeżówek, o białych kwiatach. Wiosną tworzy kępy ciemnozielonych liści, spośród których wyrastają sztywne długie pędy.

Odmiana Alba charakteryzuje się dużymi kwiatami, osiągającymi nawet 12cm średnicy. Białe kwiaty z pomarańczowo-brązowym środkiem ukazują się już w lipcu i do października zdobią ogród.  Jeżówka to bylina długo kwitnąca o miododajnych kwiatach, przyciągających motyle i pszczoły. W czasie kwitnienia osiąga 70cm wysokości.

Wymagania jeżówek

  • stanowisko słoneczne
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne podłoże 
  • umiarkowane podlewanie 

Jeżówki to rośliny proste w uprawie, przy zapewnieniu im dobrych warunków od lata do jesieni będą zdobić ogród kwiatami. Jeżówka to roślina światłolubna, dlatego najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Nie jest wybredna co do gleby, jednak warto zadbać o przepuszczalne, żyzne podłoże - odwdzięczy się ogromną ilością kwiatów.  

Pielęgnacja jeżówek 

Jeżówki kwitną niezawodnie co roku, ich uprawa nie wymaga wiele pracy. Sadząc byliny w pełnym słońcu, dobrze jest ściółkować glebę w ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu parowaniu wody z podłoża. 

Byliny, które długo i intensywnie kwitną potrzebują dostarczania składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego częstotliwość zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. Usuwając przekwitłe kwiaty, przedłużamy kwitnienie jeżówki i zachowamy estetyczny wygląd byliny.  

Czy jeżówka to roślina wieloletnia?

Jeżówka to roślina wieloletnia, która w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze. Późną jesienią ściany nadziemna część rośliny. Jeżówka to bylina mrozoodporna, zimująca w gruncie.

Sadzonki jeżówek

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie. 

Kwitnące byliny latem

Jeżówki dzięki swoim dekoracyjnym kwiatom znajdą zastosowanie w wielu ogrodach. Świetnie sprawdzą się w naturalistycznych, romantycznych założeniach ogrodu. Jeżówki mogą być wykorzystywane w nowoczesnych kompozycjach w połączeniu z trawami ozdobnymi jak miskanty, rozplenice, śmiałek.

Jeżówki bardzo ładnie wyglądają posadzone w większych grupach, odmiana Alba o białych kwiatach nada lekkości i spójności aranżacjom z innymi kolorowymi odmianami jeżówek.   

Kwitnące byliny latem warto łączyć w wspólne nasadzenia, tworząc długo kwitnącą rabatę. Jeżówki bardzo dobrze prezentują się w towarzystwie ostróżek, gaury, liliowców, werbeny czy trytomy.

8A1C-6545F_20220117132902

Zobacz także

Komentarze (0)