• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea CHEYENNE SPIRIT C1
search
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea CHEYENNE SPIRIT C1
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea CHEYENNE SPIRIT C1
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea CHEYENNE SPIRIT C1
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea CHEYENNE SPIRIT C1

Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea CHEYENNE SPIRIT C1

17,90 zł
Brutto

Jeżówka Cheyenne Spirit to przepiękna odmiana o kwiatach w wielu kolorach. Kwitnie od czerwca aż do jesieni, wabi motyle i pszczoły. Dorasta do 80cm wysokości, bylina łatwa w uprawie, najlepiej rośnie w pełnym słońcu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na słońce. Jeżówki w ogrodzie. 

Jeżówki są  bardzo często spotykanymi bylinami w przydomowych ogrodach. Wyróżniają się szeroką gamą kolorystyczną wielu odmian. Poznajcie dekoracyjne kwiaty jeżówek i ich niewielkie wymagania. 

Jeżówka purpurowa 'Cheyenne Spirit' 

Jeżówka to wieloletnia bylina, tworzy lekko rozgałęzione kępy sztywnych pędów zakończonych dekoracyjnymi kwiatami. Dorasta do 80cm wysokości w czasie kwitnienia, osiąga podobną szerokość. 

Wyprostowane łodygi pokryte są ciemnozielonymi liśćmi z krótkimi włoskami. Kwiaty jeżówki składają się płatków ułożonych w regularne rozety, wypukły środek jest kłujący i nawiązuje do wyglądu jeża. 

Cheyenne Spirit to wyjątkowo cenna odmiana, wyróżnia się wielokolorowymi kwiatami. Wybierając tą odmianę możemy cieszyć się żółtymi, pomarańczowymi, różowymi, czerwonymi a także purpurowymi kwiatami jednocześnie. 

Jeżówki to rośliny o miododajnych kwiatach, które przyciągają do ogrodu owady poszukujące nektaru. Odmiana Cheyenne Spirit jest ceniona i chętnie wybierana do ze względu na bardzo długie kwitnienie, które trwa od czerwca aż do jesieni. 

Jakie wymagania dla jeżówkek?

  • stanowisko słoneczne
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne podłoże 
  • umiarkowane podlewanie 

Jeżówki to rośliny proste w uprawie, przy zapewnieniu im dobrych warunków od lata do jesieni będą zdobić ogród kwiatami. Jeżówka to roślina światłolubna, dlatego najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Nie jest wybredna co do gleby, jednak warto zadbać o przepuszczalne, żyzne podłoże - odwdzięczy się ogromną ilością kwiatów.  

Jak dbać o jeżówki w ogrodzie?

Jeżówki nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych co jest ich duża zaletą. Kwitną niezawodnie co roku, a odpowiednio dbając o jeżówki z potęgujemy ich kwitnienie. 

Jeżówki to byliny kwitnące w miejscach słonecznych, gdzie są narażone na szybką utratę wody. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu jeżówek w czasie kwitnienia, W utrzymaniu wilgoci w podłożu pomocne będzie ściółkowanie gleby np. korą sosnową. Jeśli będziemy usuwać przekwitłe kwiaty, przedłużamy czas kwitnienia jeżówki

Kolejnym ważnym elementem w uprawie bylin kwitnących jest odpowiednie nawożenie. Przez to że jeżówka zawiązuje dużą ilość kwiatów jej zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest duże. Nawożenie rozpoczynamy wiosną, kiedy rusza okres wegetacyjny, jego powtarzalność zależy od rodzaju nawozu.

Warto wybierać do ogrodu rośliny mrozoodporne, które nie wymagają okrycia na zimę. Jeżówka to roślina bardzo dobrze zimująca w naszym klimacie. Późną jesienią, po pierwszych przymrozkach ścinamy nisko nad ziemią jeżówki a na wiosnę znów wyrośnie kępa zielonych liści.  

Sadzonki jeżówek

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie. 

Jeżówki w ogrodzie

Jeżówki to wyjątkowo atrakcyjne byliny do ogrodu o szerokim wykorzystaniu. Najczęściej sadzone jako uzupełnienie kwitnącej rabaty, wspólnie z innymi bylinami kwitnącymi. 

Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie kilku odmian jeżówek, sadząc je większymi grupami uzyskamy kolorowe aranżacje. Kolorowa odmiana jeżówki będzie pięknie wyglądać w połączeniu z trawami ozdobnymi np. ostnicą Pony Tails.

Jeżówki zachowują długo świeżość jako kwiat cięty, bardzo często wykorzystywane do bukietów.

8A1C-6545F_20220117133204

Zobacz także

Komentarze (0)