• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Hortensja drzewiasta, Hydrangea arborescens PINK ANABELLE C2
search
  • Hortensja drzewiasta, Hydrangea arborescens PINK ANABELLE C2
  • Hortensja drzewiasta, Hydrangea arborescens PINK ANABELLE C2
  • Hortensja drzewiasta, Hydrangea arborescens PINK ANABELLE C2
  • Hortensja drzewiasta, Hydrangea arborescens PINK ANABELLE C2
  • Hortensja drzewiasta, Hydrangea arborescens PINK ANABELLE C2

Hortensja drzewiasta, Hydrangea arborescens PINK ANABELLE C2

41,90 zł
Brutto

Pink Annabelle to wyjątkowa odmiana hortensji drzewiastej i bardzo pożądana przez ogrodników ze względu na piękne różowe kuliste kwiaty. Tworzy półkulisty krzew, dorastający do 1,2m wysokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja drzewiasta Pink Anabelle kwitnący krzew ozdobny

Hortensja drzewiasta jest bardzo popularnym wieloletnim, krzewem ozdobnym. Naturalnie występuje we wschodnich rejonach Ameryki Północnej. W polskich ogrodach spotykamy odmianowe rodzaje Hortensji drzewiastej. Potocznie nazywana jest również hortensją drzewiastą czy krzaczastą.

Cechą charakterystyczną tego rodzaju hortensji są jej ogromne kuliste kwiatostany, w odróżnieniu od stożkowatych hortensji bukietowych. Puchate kule składają się z kwiatów płodnych i większych płonnych, które całości nadają objętości. 

Hortensja drzewiasta to mało wymagający kwitnący krzew ozdoby. Nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jedynym koniecznym jest odpowiednie przycięcie krzewu.  A jego główną zaletą jest pełna mrozoodporność. Kwitnie na pędach jednorocznych co zapewnia coroczne i obfite kwitnienie. 

Hortensja drzewiasta PINK ANNABELLE - ozdobny krzew 

Pink Annabelle to wyjątkowa odmiana hortensji drzewiastej i bardzo pożądana przez ogrodników ze względu na piękne różowe kwiaty. Pink Annabelle to siostrzana odmiana Annabelle, wyróżnia się intensywnie różowymi kwiatami, które z czasem stają się bardziej delikatne. 

Tworzy półkulisty krzew, dorastający do 1,2m wysokości. Wiosna pojawiają się ciemnozielone, szerokie liście, które stanowią tło dla kulistych różowych kwiatów. Hortensja Pink Annabelle zakwita pod koniec czerwca, na jesień jej kwiaty zasychają i zdobią krzew również zimą.

 Hortensja bukietowa - uprawa

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 
  • gleba próchniczna, wilgotna, przepuszczalna
  • odczyn lekko kwaśny
  • umiarkowane podlewanie

Hortensja drzewiasta jest krzewem ozdobnym łatwym w uprawie. Najlepszym stanowiskiem dla niej będzie miejsce z rozproszonym słońcem. Bezpośrednie słońce może poparzyć jej liście  a posadzona w cieniu nie będzie mogła pięknie kwitnąć. Wymagania glebowe nie są wygórowane, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, lekko kwaśna, jednak nie jest to warunek konieczny. Ważne aby podłoże nie było zbyt ciężkie i gliniaste warto zapewnić przepuszczalną glebę. Unikniemy wówczas zastojów wody, których hortensja nie lubi. 

Młode rośliny warto popatrzeć pałkami lub podporami aby nie łamały się pod ciężarem kwiatów. 

Hortensja drzewiasta - podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy i w bezpośrednim słońcu mogą potrzebować więcej wody. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

Hortensja drzewiasta - nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć. Do zasilenia krzewu stosuj nawozy wieloskładnikowe lub dobrze przefermentowany obornik czy kompost. Dobrym rozwiązaniem będą gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji drzewiastej dostępne w sklepach ogrodniczych. Krzew wystarczy raz w roku zasilić nawozem, warto to zrobić wiosną.

Hortensja drzewiasta- zimowanie 

Ten rodzaj hortensji jest w pełni mrozoodporny, poradzi sobie również w zimniejszych rejonach kraju. Nie wymaga okrycia na zimę.

Hortensja drzewiasta kwitnie na pędach jednorocznych więc niskie temperatury nie przeszkadzają jej w zawiązywaniu pąków kwiatowych.

Hortensja drzewiasta - cięcie

Przycięcie hortensji drzewiastej jest konieczne aby mogła w pełni zakwitnąć. Cięcie przeprowadzamy wczesną wiosną, przed rozpoczęciem okresu wegetacji. Ścinamy wszystkie pędy ok 20cm nad ziemią, na wysokości 3-4 oczek. Wysokość cięcia zależy od ogólnego stanu krzewu. Tak radykalne cięcie pozwoli hortensji wypuści nowe mocne pędy i zakwitnie jeszcze pełniejszymi kwiatostanami.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hortensji drzewiastej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 Gdzie posadzić Hortensję drzewiasta PINK ANNABELLE ?

Hortensja drzewiasta znajdzie swoje zastosowanie w wielu aranżacjach w ogrodach przydomowych, na rabatach. Nadaje się do sadzenia pojedynczo jako soliter, np. na tle trawnika. Możemy hortensję wykorzystać do tworzenia luźnych żywopłotów.

Dobrze rośnie także w pojemnikach, dlatego pięknie będzie prezentować się na balkonie lub tarasie. 

Hortensja drzewiasta PINK ANNABELLE - aranżacje

Pink Annabelle stworzy niesamowite kompozycje z kolorowymi bylinami np. werbena patagońska, bodziszek, tawułka Arendsa, floksy wiechowate

Duża różnorodność kolorów i rozmiarów odmian hortensji pozwoli Ci stworzyć ciekawe aranżacje.

DFFA-3052D_20220117143352
Komentarze (0)