• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Gęsiówka kaukaska, Arabis caucasica Little Treasure White C1
search
  • Gęsiówka kaukaska, Arabis caucasica Little Treasure White C1

Gęsiówka kaukaska, Arabis caucasica Little Treasure White C1

12,90 zł
Brutto

Gęsiówka Little Treasure White to niska, wieloletnia bylina idealna do słonecznych, skalnych ogrodów. Roślina kwitnąca wiosną, zamienia się w biały dywan.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gęsiówka kaukaska Little Treasure White - kwitnąca bylina

Gęsiówka Little Treasure White to wieloletnia, górska bylina. Należy do rodziny roślin kapustowatych. Naturalnie występuje na terenach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Urocza roślina o niewielkich rozmiarach sprawdzi się w wielu aranżacjach.

Gęsiówka to intensywnie kwitnąca bylina. Tworzy niskie, spłaszczone kępy. Bylina posiada dekoracyjne, niewielkie liście. Układają się w ciemnozielone rozety, które pokryte są gęsto woskowatym nalotem.

Od kwietnia masowo obsypuje się drobnymi, białymi kwiatami. Bylina wygląda jak biała poduszka, osiąga od 5 do 10cm wysokości. Pachnące kwiaty są miododajne i przyciągają owady. Jest niezwykle dekoracyjna wiosną.

Gęsiówka kaukaska to roślina godna uwagi, jej kwitnienie na przełomie kwietnia i maja jest tak intensywne, że porywa zielone liście w całości. Dodatkowo jest to roślina o niskich wymaganiach pielęgnacyjnych.

Gęsiówka Little Treasure White - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • umiarkowane nawodnienie

Gęsiówka jest byliną skalną, rośnie nawet w bardzo trudnych i ciężkich warunkach glebowych. Poradzi sobie nawet na podłożu kamienisto żwirowym, aby pięknie rosła wystarczy jej zapewnić przeciętną glebę. Lubi miejsca słoneczne, dobrze doświetlone.

Gęsiówka Little Treasure White - pielęgnacja

Gęsiówka kaukaska nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Na wiosnę można zastosować wieloskładnikowy nawóz. Przycinanie przekwitłych kwiatostanów przedłuża kwitnienie rośliny.

Gęsiówka Little Treasure White - podlewanie

Bylina dobrze znosi krótkotrwałą suszę. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu świeżo posadzonych egzemplarzy aby dobrze się ukorzeniły.

Gęsiówka Little Treasure White - zimowanie

Gęsiówka kaukaska jest rośliną mrozoodporną, nie wymaga okrycia na zimę.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Gęsiówki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy starannie, aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji, najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Gęsiówkę kaukaską?

Gęsiówka idealnie sprawdzi się na skalniakach, sadzona na rabatach z innymi bylinami. Można wykorzystać jako obwódkę trawników, sadzić wzdłuż trawników.

Bardzo ładnie wygląda posadzona między kamieniami i głazami.

Z czym można łączyć Gęsiówkę Little Treasure White?

Gęsiówka o białych kwiatach świetnie sprawdzi się w towarzystwie kolorowych żagwinów, floksów szydlastych, ubiorkiem.

Bardzo dobrym pomysłem jest posadzenie Gęsiówki kaukaskiej między jałowcami płożącymi.

 

F860-594B2_20220118182709
Komentarze (0)