• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żagwin ogrodowy, Aubrieta cultorum Deep Purple  C1
search
  • Żagwin ogrodowy, Aubrieta cultorum Deep Purple  C1

Żagwin ogrodowy, Aubrieta cultorum Deep Purple C1

12,90 zł
Brutto

Żagwin ogrodowy Deep purple to wspaniała odmiana półzimozielonej byliny, która zachwyca swoimi fioletowo-purpurowymi i kwiatami z żółtym środkiem. Dorasta do 15-20 cm wysokości przy osiągnięciu 40 cm średnicy. . Jest rośliną miododajną, wabiącą zarówno pszczoły, jak i motyle.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żagwin ogrodowy Deep Purple - wiosenna bylina

Żagwin ogrodowy Deep purple to wspaniała odmiana półzimozielonej byliny, która zachwyca swoim intensywnym kwitnieniem. Z szaro-zielonych liści tworzy zwarte kępy, które od kwietnia pokrywają się fioletowo-purpurowymi kwiatami z żółtym środkiem. Kolorowe poduchy kwitną bardzo długo a przycięcie suchych kwiatów, spowoduje że znów zakwitnie. 

Dorasta do 15-20 cm wysokości przy osiągnięciu 40 cm średnicy. Jest rośliną miododajną, wabiącą zarówno pszczoły, jak i motyle.

Żagwin jest byliną o małych wymaganiach, a szerokim zastosowaniu, sprawdzi się w wielu aranżacjach. Można go sadzić na rabatach jak i w donicach.

Co lubi nasz Żagwin Deep Purple?

  • stanowiska słoneczne i ciepłe,

  • gleba przepuszczalna, przeciętnie żyzna

  • umiarkowanie podlewanie

  • preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe,

  • lubi glebę przepuszczalną, przeciętnie żyzną - z tendencją do suchej lub umiarkowanie wilgotnej,

  • po przekwitnieniu uschnięte pędy należy usunąć - warto również przyciąć żagwin,

Żagwin to roślina o małych wymaganiach i prosta w uprawie. Najlepiej czuje się na ciepłych, słonecznych miejscach - wtedy żagwin będzie pięknie kwitł. Dobrze rośnie w przepuszczalnej, przeciętnej glebie ogrodowej. 

Żagwin to bylina mrozoodporna, dobrze zimuje w naszym klimacie. Jest odporna na choroby i szkodniki

Aubrieta to roślina, która będzie zdobić ogród cały sezon, ponieważ powtarza kwitnienie. Warto przycinać przekwitłe część, to spowoduje, że pojawią się nowe kwiaty a roślina będzie zdobić ogród cały sezon.

Żagwin ogrodowy Deep Purple - zastosowanie

Żagwin Deep purple jest doskonałą byliną do posadzenia na różnego rodzaju skalniakach. Swoim niepowtarzalnym wyglądem pasuje do rozmaitych kompozycji rabatowych, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi. Można je sadzić przy murach, kamiennych schodach lub ścianach od południowej strony.. Świetnie spisuje się jako roślina na obwódki rabat..

Stwórz atrakcyjne rabaty z innymi naszymi bylinami kochającymi słońce. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sadzenie sadzonek żagwinu w większych ilościach. Stworzymy wówczas kolorowy dywan. 

Żagwin ogrodowy - sadzonki

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia

 

B549-2525E_20220118184143
Komentarze (0)