Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1
search
  • Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1
  • Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1
  • Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1

Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Dzwonek skupiony fioletowy to wieloletnia bylina kwitnąca. Tworzy kuliste bukiety fioletowych kwiatów. Bardzo ładnie wygląda posadzony w większych grupach czy na skalniakach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dekoracyjna bylina do ogrodu - Dzwonek skupiony Fioletowy

Dzwonek skupiony fioletowy to roślina tworząca kuliste kępy, o przepięknych zebranych w  bukiety fioletowych kwiatach.

Posiada ciemnozielone, podłużne liście, które tworzą rozety nad ziemią. Z pośród nich wyrastają łodygi zakończone fioletowymi kwiatostanami. Bylina dorastająca do 40cm wysokości. Dzwonek kwitnie od maja do końca lipca.

Bylina najlepiej prezentuje się posadzona w grupie. Jest łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych. Jest byliną do ogrodów skalnych i na obwódki. 

Jakie wymagania ma dzwonek skupiony?

  • stanowisko słoneczne
  • uniwersalna gleba ogrodowa, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Dzwonek skupiony jest byliną bezproblemową. Słoneczne stanowisko, pozwoli mu pięknie kwitnąć. Poradzi sobie w ubogiej glebie ogrodowej. Przycięcie po kwitnieniu pozwoli mu wytworzyć kolejne kwiaty.  Bylina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. 

Gdzie posadzić Dzwonek skupiony fioletowy ?

Bylina doskonale sprawdzi się do ogrodów skalnych, na wrzosowiska. Świetnie będzie prezentować się jako nasadzenie naturalistyczne, może porastać dachy. Najlepiej prezentuje się posadzony w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk. 

Możesz z Dzwonkiem tworzyć kompozycje sądząc z nim szałwie, nachyłki, liliowce. Jeśli nie masz miejsca w ogrodzie z powodzeniem będzie rósł w donicach. 

Sadzonki dzwonka - wysyłka roślin

W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie duży wybór roślin do ogrodu, aby uzupełniać swoje zielone zakątki. Sadzonki Dzwonka wysyłamy w doniczkach o pojemności 1 litra C1, wybieramy zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny, by sprostać Waszym oczekiwaniom.  Wysyłkę roślin prowadzimy od poniedziałku do piątku, zazwyczaj w ciągu 24h rośliny wyruszają w bezpieczną podróż.

27DC-57179_20220118185715
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)