Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1
search
  • Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1
  • Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1
  • Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1

Dzwonek skupiony Campanula glomerata, Fioletowy C1

15,90 zł
Brutto wiosna 2024

Dzwonek skupiony fioletowy to wieloletnia bylina kwitnąca. Tworzy kuliste bukiety fioletowych kwiatów. Bardzo ładnie wygląda posadzony w większych grupach czy na skalniakach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dekoracyjna bylina do ogrodu - Dzwonek skupiony Fioletowy

Dzwonek skupiony fioletowy to roślina tworząca kuliste kępy, o przepięknych zebranych w  bukiety fioletowych kwiatach.

Posiada ciemnozielone, podłużne liście, które tworzą rozety nad ziemią. Z pośród nich wyrastają łodygi zakończone fioletowymi kwiatostanami. Bylina dorastająca do 40cm wysokości. Dzwonek kwitnie od maja do końca lipca.

Bylina najlepiej prezentuje się posadzona w grupie. Jest łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych. Jest byliną do ogrodów skalnych i na obwódki. 

Jakie wymagania ma dzwonek skupiony?

  • stanowisko słoneczne
  • uniwersalna gleba ogrodowa, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Dzwonek skupiony jest byliną bezproblemową. Słoneczne stanowisko, pozwoli mu pięknie kwitnąć. Poradzi sobie w ubogiej glebie ogrodowej. Przycięcie po kwitnieniu pozwoli mu wytworzyć kolejne kwiaty.  Bylina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. 

Gdzie posadzić Dzwonek skupiony fioletowy ?

Bylina doskonale sprawdzi się do ogrodów skalnych, na wrzosowiska. Świetnie będzie prezentować się jako nasadzenie naturalistyczne, może porastać dachy. Najlepiej prezentuje się posadzony w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk. 

Możesz z Dzwonkiem tworzyć kompozycje sądząc z nim szałwie, nachyłki, liliowce. Jeśli nie masz miejsca w ogrodzie z powodzeniem będzie rósł w donicach. 

Sadzonki dzwonka - wysyłka roślin

W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie duży wybór roślin do ogrodu, aby uzupełniać swoje zielone zakątki. Sadzonki Dzwonka wysyłamy w doniczkach o pojemności 1 litra C1, wybieramy zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny, by sprostać Waszym oczekiwaniom.  Wysyłkę roślin prowadzimy od poniedziałku do piątku, zazwyczaj w ciągu 24h rośliny wyruszają w bezpieczną podróż.

27DC-57179_20220118185715
22 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)