• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Veronica spicata, Przetacznik kłosowy Snow Candle BIAŁY C2
search
  • Veronica spicata, Przetacznik kłosowy Snow Candle BIAŁY C2

Veronica spicata, Przetacznik kłosowy Snow Candle BIAŁY C2

16,90 zł
Brutto

Przetacznik kłosowy Snow Candle to wieloletnia roślina do ogrodu i na balkon. Kwitnie całe lato, białe, miododajne kwiaty przyciągają spojrzenia. Przetacznik jest mało wymagający i mrozoodporny.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Przetacznik kłosowy Snow Candle - kwitnie całe lato

Przetacznik kłosowy jest chętnie wybierany przez projektantów zieleni jak i osoby szukające wieloletnich roślin ozdobnych do ogrodu. Nieprzemijająca popularność przetacznika wynika z jego dekoracyjnego, długiego kwitnienia a przy tym małych wymaganiach w uprawie.

Przetacznik kłosowy tworzy kępy zielonych, lekko owłosionych liści, spośród których latem wyrastają sztywne pędy kwiatowe. Kompaktowa roślina, w czasie kwitnienia dorasta do 40cm wysokość.  

Przetacznik Snow Candle to bylina, która kwitnie całe lato, przyciągając spojrzenia a także owady zapylające ponieważ to silna roślina miododajna. Zachwyca gęstym, smukłymi białymi kwiatostanami, wzniesionymi na długich pędach. 

Przetacznik kłosowy - wymagania i uprawa

  • słoneczne stanowisko 
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne podłoże

Przetacznik jest rośliną dekoracyjna o małych wymaganiach. Najlepiej się czuje w ciepłych słonecznych miejscach, to świetna propozycja na południowe strony ogrodu. Przetacznik nie jest wymagający co do gleby, poradzi sobie nawet w mało żyznych, piaszczystych ziemiach.

Przetacznik nie lubi mokrych i zalewowych terenów, zdecydowanie lepiej czuje się w suchych miejscach. Dlatego sadząc go w doniczkach pamiętajmy o drenowaniu podłoża. 

Przetacznik kłosowy - pielęgnacja 

Przetacznik kłosowy to wyjątkowo odporny gatunek byliny do ogrodu. Zimuje bardzo dobrze w naszym klimacie, nie wymaga okrycia. Warto w czasie kwitnienia usuwać przekwitłe kwiaty, dzięki temu przedłużamy kwitnienie rośliny. Późną jesienią, po pierwszych przymrozkach należy nisko przyciąć roślinę.

Przetacznik kłosowy - sprzedaż wysyłkowa 

Ogrodowa Galeria jest miejscem gdzie znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Wybieramy dla Was zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki, które są gwarancją  przyjęcia do gruntu.  

Przetacznik kłosowy, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5, rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku. Zapewniamy szybką i bezpieczną realizację zamówień.  

Przetacznik kłosowy Snow Candle - zastosowanie w ogrodzie 

Przetacznik o białych kwiatach idealnie sprawdzi się  na skalniak czy słoneczne rabaty w ogrodzie. Jak najbardziej może być sadzony w doniczkach i zdobić słoneczne tarasy lub balkony.

Przetacznik dzięki niskiemu i zawartemu pokrojowi świetnie sprawdzi się przy odsadzeniu brzegów rabat, śnieżek. Przetacznik kłosowy to roślina, która ciekawie wygląda sadzona w większych grupach, tworzy niskie łany białych kłosów.

Biały przetacznik bardzo ładnie wygląda sadzony wspólnie z kolorowymi odmianami szałwii, zawciągami.

3988-602DA_20220118194815

Zobacz także

Komentarze (0)