• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Trzmielina oskrzydlona, Euonymus alatus, Płonący krzew C2
search
  • Trzmielina oskrzydlona, Euonymus alatus, Płonący krzew C2
  • Trzmielina oskrzydlona, Euonymus alatus, Płonący krzew C2
  • Trzmielina oskrzydlona, Euonymus alatus, Płonący krzew C2

Trzmielina oskrzydlona, Euonymus alatus, Płonący krzew C2

32,90 zł
Brutto

Wieloletni liściasty krzew ozdobny. Krzew o gęstych rozłożystych pędach. Na wiosnę pokrywa się zielonymi liśćmi, które na jesień nabierają krwiście czerwonego koloru. Łatwy w uprawie o szerokim zastosowaniu w ogrodnictwie.

 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzmielina oskrzydlona - ozdobny krzew liściasty

Trzmielina oskrzydlona (Euonymus alatus) to wieloletni krzew ozdobny pochodzący z Dalekiego Wschodu. Nazywany również płonącym krzewem. 

Szeroki liściasty krzew o gęstych i rozłożystych pędach, swym wzrostem osiąga do 2 metrów wysokości. Sztywne gałęzie z korkowatymi listwami, które tworzą tzw. skrzydła, na wiosnę pokrywają się eliptycznymi liśćmi w zielonym kolorze o długości ok. 5 cm. Największego uroku krzew nabiera jesienią kiedy jego liście nabierają krwiście czerwonego koloru. 

W okresie od maja do czerwca pojawiają się drobne kwiaty w kolorze żółtym, a na przełomie września i października pojawiają się czerwone owoce. Trzmielina jest bardzo łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Trzmielina oskrzydlona - uprawa 

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • umiarkowane podlewanie
  • tolerancyjna pod względem pH gleby

Trzmielina jest krzewem prostym w uprawie, nie wymaga specjalnych warunków. Najlepiej czuje się w miejscach gdzie pięknie się wybarwia, w lekkim zacienieniu również sobie poradzi. Krzew jest bardzo tolerancyjny co do gleby, będzie rosnąć w większości ziem ogrodowych. 

Trzmielina oskrzydlona - podlewanie 

Trzmielina jest w stanie wytrzymać krótkotrwałą suszę ale wytwarza płytki choć gęsty system korzeniowy w czasie upałów należy zadbać o nawodnienie podłoża. Szczególnie ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów aby dobrze się ukorzeniły. Rośliny dobrze jest podlewać rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłoną wodę. 

Trzmielina oskrzydlona - nawożenie

Na wiosnę warto zasilić roślinę wieloskładnikowym nawozem.

Trzmielina oskrzydlona - przycinanie 

Jest to krzew o regularnym kształcie, nie wymaga przycinania. Na wiosnę można przeprowadzić cięcie sanitarne, usuwamy wówczas chore, martwe, porażone pędy. Skracamy również nadmierne wybujałe gałązki, które wyrastają ponad oczekiwany kształt.

Trzmielina oskrzydlona - zimowanie

Trzmielina oskrzydlona to bezproblemowy krzew pod względem zimowania. Jest w pełni mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę na terenie całego kraju.

Jakie sadzonki wysyłamy?

Sadzonki Trzmieliny oskrzydlonej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Sprawdź gdzie posadzić trzmielinę oskrzydloną

Trzmielina oskrzydlona doskonale sprawdzi się do wielu ogrodów mniejszych jak i większych, w stylu naturalistycznym jak również japoński. Bardzo dobrze będzie wyglądać jesienią na tle drewnianych elementów czy murów. 

Krzew będzie dobrze prezentował się sadzony pojedynczo jako soliter a także w grupie. Dobrze jest go łączyć z innymi krzewami np. ciemnozielonymi cisami czy żywotnikami

Trzmielina oskrzydlona może być wykorzystywana w przestrzeni miejskiej ze względu na dużą odporność na zanieczyszczenia środowiska. C905-38732
Komentarze (0)