• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Hortensja dębolistna, Hydrangea quercifolia BURGUNDY C3
search
  • Hortensja dębolistna, Hydrangea quercifolia BURGUNDY C3
  • Hortensja dębolistna, Hydrangea quercifolia BURGUNDY C3
  • Hortensja dębolistna, Hydrangea quercifolia BURGUNDY C3
  • Hortensja dębolistna, Hydrangea quercifolia BURGUNDY C3
  • Hortensja dębolistna, Hydrangea quercifolia BURGUNDY C3

Hortensja dębolistna, Hydrangea quercifolia BURGUNDY C3

46,90 zł
Brutto

Hortensji dębolistna  to wciąż nowość w ogrodnictwie, jest ceniona ze względu na dekoracyjne kwiaty ale przede wszystkim atrakcyjne są jej liście. Hortensja Burgundy to odmiana o czerwonych kwiatach. .

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja dębolistna - dekoracyjny krzew liściasty

Hortensja dębolistna to wciąż nowość na polskim ogrodniczym rynku. Wieloletni, ozdobny krzew liściasty naturalnie rośnie na południowo-wschodnich terenach Stanów Zjednoczonych gdzie osiąga nawet 4 m wysokości. 

Hortensja dębolistna jest bardzo ceniona i poszukiwana przez kolekcjonerów gatunku Hydrangea ze względu na swój oryginalny wygląd. Hortensja dębolistna jak i bukietowa wytwarza duże stożkowate kwiatostany, złożone z kwiatów płonnych i płodnych. Początkowo kwitnie na biało w czasie sezonu kwiaty różowieją. 

Cechą charakterystyczną tego rodzaju hortensji są ich liście. Jak sama nazwa wskazuje przypominają liście dębu, są jednak dużo większe mogą mieć nawet 20cm długości. Nie tylko kształt liści jest zaskakujący ale również ich kolor, który zmieniają na jesień. Na początku są ciemnozielone pod koniec lata przebarwiają się w odcienie czerwieni, brązu, fioletu. Mieniące się kolorami jesieni bardzo długo pozostają na krzewie.

 

Hortensja dębolistna BURGUNDY - odmiana o czerwonych kwaiatach

Odmiana ‘Burgundy’ to krzew o luźnym pokroju, sztywnych i powyginanych pędach. Dorasta do 1,5 m wysokości i na podobnej szerokości. Wytwarza duże dębowe liście, które na jesień pięknie się przebarwiają w odcienie czerwieni, brązu. ‘Burgundy’ uważana jest na najładniej wybarwiają się odmianą hortensji dębolistnej. 

Oryginalne liście stanowią tło dla wiechowatych kwiatostanów, które pojawiają się od lipca. Początkowo są białe, z czasem różowieją i czerwienieją. Krzew długo jest zdobiony przez kwiaty i liście.

 

Sprawdź jakie warunki dla Hortensji Burgundy będą najlepsze - uprawa

  • stanowisko z rozproszonym światłem
  • gleba żyzna, próchnicza 
  • lekko kwaśna
  • umiarkowane podlewanie

Hortensja najlepiej czuje się w półcieniu, bezpośrednie słońce może poparzyć liście. Hortensja dębolistna wymaga podłoża żyznego, lekko kwaśnego i wilgotnego. 

 

Hortensja dębolistna - podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy mogą potrzebować więcej wody niż te posadzone w gruncie. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Hortensja dębolistna - nawożenie

Hortensja dębolistna nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Odpowiednie zasilenie pomoże jej w intensywnym czasie wzrostu. Najlepiej stosować nawozy dedykowane dla hortensji, warto pamiętać aby ostatnie nawożenie azotem wykonać do końca lipca aby roślina miała czas odpocząć. 

Warto raz na jakiś czas sprawdzić zakwaszenie podłoża, jeśli jest zbyt zasadowe, zastosuj nawóz zakwaszający.

 

Hortensja dębolistna - zimowanie 

Na zimę warto okryć młode egzemplarze, szczególnie jest to w ważne w bezśnieżne zimy.

 

Hortensja dębolistna - cięcie

Hortensja dębolistna charakteryzuje się powolnym tempem wzrostu, dlatego nie wymaga mocnego cięcia. Na wiosnę przeprowadzamy cięcie sanitarne, wycinamy uszkodzone, chore pędy. Nie skracamy z długości, ponieważ hortensja dębolistna kwitnie na pędach zeszłorocznych, usuwamy tylko zaschnięte kwiaty.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hortensji bukietowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

  

Zobacz gdzie Burgundy będzie wyglądać najlepiej!

Hortensja dębolistną BURGUNDY znajdzie swoje zastosowanie w wielu ogrodach, pięknie prezentuje się innymi gatunkami hortensji, bylin i traw ozdobnych. Nadaje się do nasadzeń parkowych. Stwórz ciekawe kompozycje z innymi krzewami liściastymi do półcienia 
F242-49879_20220126120756
Komentarze (0)