Mięta Apple Mint, Mentha  C1
search
  • Mięta Apple Mint, Mentha  C1

Mięta Apple Mint, Mentha C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Apple Mint to wieloletnia odmiana mięty o jabłkowym aromacie. Wykorzystywana w kuchni jaki i medycynie. Dorasta do 40cm wysokości, kwitnie latem. Idealna na balkony i do ogrodu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Mięta okrągłolistna Apple Mint - mięta o jabłkowym smaku

Mięta to bardzo często spotykane zioło w naszych ogrodach czy w doniczkach na balkonie. Cieszy się popularnością ze względu na szerokie zastosowanie w kuchni czy medycynie a dodatkowo jest to roślina wieloletnia łatwa w uprawie

Wyróżniamy wiele odmian mięty, pośród nich możemy znaleźć wyjątkowo ciekawe egzemplarze jak mięta Apple Mint o jabłkowo-orzeźwiającym zapachu i smaku. Tworzy zwarte, krzewiaste kępy soczyście zielonych liści, które po potarciu wydzielają ze swoich gruczołów olejki eteryczne. Odmiana ta charakteryzuje się przyjemnym intensywnym aromatem jabłek z wyczuwalną miętową nutą, pozbawiona jest goryczki.

Mięta to nie tylko cenne zioło o właściwościach aromatycznych ale również roślina dekoracyjna, Mięta kwitnie latem, na końcach pędów pojawiają się różowo-liliowe kwiaty. Mięta dorasta do 40cm wysokości

Co lubi mięta?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa

Mięta nie jest wymagającą rośliną, możemy się cieszyć jej aromatem jeśli nawet nie mamy dużego doświadczenia w ogrodnictwie. Mięta toleruje miejsca słoneczne jaki i lekki półcień, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Lubi ziemię bogate w składniki mineralne, dlatego od wiosny dobrze jest ją zasilać np. biohumusem

Czy mięta zimuje w ogrodzie?

Mięta to jak najbardziej roślina mrozoodporna, bardzo dobrze znosi niskie temperatury, zimuje w bryle korzeniowej. Późną jesienią po pierwszych przymrozkach należy oczyścić roślinę z części nadziemnej a na wiosnę mięta wypuści nowe łodygi pokryte aromatycznymi liśćmi. 

O czym pamiętać przy sadzeniu mięty?

Mięta jest roślina o szybkim tempie rozrostu. Wypuszcza podziemne rozłogi, które bardzo szybko się ukorzeniają, aby ograniczyć nadmierny rozrost mięty w ogrodzie zaleca się sadzenie mięty w pojemnikach pozbawionych dna.  Taki sposób sadzenia rośliny do gruntu, zabezpieczy inne rośliny przed inwazją mięty :)

Mięta Apple Mint - aromatyczne zioło w ogrodzie

W ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się zakładanie przydomowych ogródków ziołowych, mięta to obowiązkowa roślina w takim zestawieniu. Jej aromatyczne liście będziemy mogli wykorzystać w kuchni do deserów czy orzeźwiających napojów. Jeśli mieszkamy w bloku lub mamy ograniczone miejsce w ogrodzie mięta bardzo dobrze sprawdzi się do uprawy pojemnikowej na balkonie czy tarasie. 

Mięta może być sadzona w kompozycjach kwiatowych na słonecznych rabatach, może być wykorzystywana jako roślina zadarniająca, sadzona pod koronami drzew. 

Świeże listki mięty przez cały sezon

Jeśli chcesz mieć aromatyczne zioła na wyciągnięcie ręki to już teraz zamów w naszym sklepie Ogrodowa Galeria sadzonki Mięty Apple Mint, w doniczce C1 o pojemności 1 litra.

Wysyłamy gęste, zdrowe rośliny, których jesteśmy producentami. Oferujemy szeroki wybór roślin do ogrodu w dobrych cenach.  

Rośliny zmieniają swój wygląd w ciągu roku, mogą się różnić od przedstawionych zdjęć. Większość bylin zimuje w bryle korzeniowej to naturalne, że od później jesieni do wczesnej wiosny są pozbawione części nadziemnej.

47BA-6212B_20220126132246
22 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)