Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea RÓŻ  C1
search
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea RÓŻ  C1
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea RÓŻ  C1

Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea RÓŻ C1

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Piękna bylina o kolorowych kwiatach rozjaśni każdą przestrzeń w ogrodzie. Jeżówka purpurowa to bylina charakteryzująca się sporymi kwiatami o wąskich płatkach i brązowym środkiem. Jest bardzo miododajna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jeżówka purpurowa - niezawodna, miododajna bylina

Jeżówka to wieloletnia bylina, która w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Pochodzi z rodziny astrowatych, ze wschodnich rejonów Ameryki Północnej.

Piękna bylina o kolorowych kwiatach rozjaśni każdą przestrzeń w ogrodzie. Jeżówka purpurowa to bylina charakteryzująca się sporymi kwiatami na sztywnych pędach. Bardzo długo kwitnie od lata aż do późnej jesieni.

Jeżówka jest rośliną mało wymagającą, w naszym klimacie całkowicie mrozoodporna. Jeżówka to bylina słońca, uwielbia słoneczne miejsca.

Przepięknie wygląda w grupie jak i sadzona pojedynczo, jest to roślina miododajna w czasie kwitnienia przyciąga motyle i pszczoły.

Jeżówka purpurowa - długo kwitnąca bylina o różowych kwiatach

Jedna z najbardziej rozpoznawanych jeżówek, charakteryzuje się dużymi kwiatostanami w formie koszyczka. Składa się z brązowego wypukłego środka i różowych, promieniście ułożonych płatków.

Kępiasta bylina o zielonych, szorstkich, lancetowatych liściach, wytwarza sztywne długie pędy kwiatowe do 80-100cm.

Gdzie posadzić Jeżówkę purpurową?

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • umiarkowane podlewanie

Jeżówki potocznie zwane bylinami słońca uwielbiają słoneczne miejsca, Warto zadbać o przepuszczalne podłoże.

Jeżówka purpurowa - pielęgnacja

Jeżówka nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto usuwać przekwitłe kwiatostany, wydłuży to okres kwitnienia.

Dobrze jest zasilić roślinę nawozem wieloskładnikowym, wzmocni to roślinę i podudzi do intensywnego kwitnienia.

Zimowanie i wytrzymałość Jeżówki

Jeżówka to niezwykle wytrzymała bylina, odporna na choroby i szkodniki. W naszym klimacie całkowicie mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę.

Gdzie posadzić Jeżówkę purpurową ?

Jeżówka doskonale sprawdzi się we wszelakich kompozycjach naturalistycznych, do tworzenia bukietów, na rabaty oraz do pojemników. Świetnie prezentuje się posadzona w grupie z innymi jeżówkami.

Posadź ją w kompozycji z trawami takimi jak ostnica, muhlenbergia oraz werbeną patagońską - rabata ta zachwyci Cię całe lato.

Jeżówka doskonale sprawdzi się we wszelakich kompozycjach naturalistycznych, do tworzenia bukietów, na rabaty oraz do pojemników. Świetnie prezentuje się posadzona w grupie.

8A1C-6545F_20220202145927
14 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)