• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea ORANGE SKIPPER C1
search
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea ORANGE SKIPPER C1

Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea ORANGE SKIPPER C1

17,90 zł
Brutto

Jeżówka Orange Skipper to odmiana o uroczych pomarańczowych kwiatach. Jeżówka purpurowa to bylina wieloletnia, kwitnie całe lato dorasta do 50cm wysokości. Jeżówka to roślina o miododajnych kwiatach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jeżówka, bylina długo kwitnąca na słoneczne miejsca

Jeżówka to wieloletnia bylina, która w ostatnim czasie powraca do przydomowych ogrodów. Piękna bylina o kolorowych kwiatach rozjaśni każdą przestrzeń w ogrodzie. Bardzo długo kwitnie od lata aż do późnej jesieni.

Jeżówka jest rośliną mało wymagającą, w naszym klimacie całkowicie mrozoodporna. Jeżówka to bylina słońca, uwielbia słoneczne miejsca.

Przepięknie wygląda w grupie jak i sadzona pojedynczo, jest to roślina miododajna w czasie kwitnienia przyciąga motyle i pszczoły.

Jeżówka purpurowa Orange Skipper - pomarańczowa jeżówka

Orange Skipper to odmiana o niesamowitej barwie kwiatów. Jeżówka o zwartych, mocno rozgałęzionych kępach, w czasie kwitnienia osiąga do 50cm wysokości i podobną szerokość. 

Latem wyrastają znad kępy ciemnozielonych liści pędy zakończone uroczymi koszyczkami kwiatowymi. Orange Skipper to odmiana o pomarańczowych kwiatach z wypukłym brązowo-czerwonym środkiem

Co lubi jeżówka

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • umiarkowane podlewanie

Jeżówki potocznie zwane bylinami słońca uwielbiają słoneczne miejsca, Warto zadbać o przepuszczalne podłoże.

Jeżówka purpurowa - pielęgnacja

Jeżówka nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto usuwać przekwitłe kwiatostany, wydłuży to okres kwitnienia.

Dobrze jest zasilić roślinę nawozem wieloskładnikowym, wzmocni to roślinę i podudzi do intensywnego kwitnienia.

Zimowanie i wytrzymałość Jeżówki

Jeżówka to niezwykle wytrzymała bylina, odporna na choroby i szkodniki. W naszym klimacie całkowicie mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę.

Sadzonki jeżówek

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie.

Gdzie posadzić Jeżówkę purpurową ?

Jeżówka doskonale sprawdzi się we wszelakich kompozycjach naturalistycznych, do tworzenia bukietów, na rabaty oraz do pojemników. Świetnie prezentuje się posadzona w grupie z innymi jeżówkami.

Wybierając byliny kwitnące latem, stworzymy kolorową słoneczną rabatę. Jeżówki Jeżówki bardzo dobrze wyglądają w towarzystwie ostróżek, gaury, liliowców, werbeny czy trytomy.

8A1C-6545F_20220202150502

Zobacz także

Komentarze (0)