• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea KISMET YELLOW C1
search
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea KISMET YELLOW C1

Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea KISMET YELLOW C1

17,90 zł
Brutto

Jeżówka to wieloletnia bylina, tworzy lekko rozgałęzione kępy sztywnych pędów zakończonych dekoracyjnymi kwiatami. Kismet Yellow, najpiękniejsza żółta odmiana jeżówki, dorasta do 55 cm wysokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny kwitnące aż do jesieni 

Jeżówki bardzo często możemy spotkać w przydomowych ogrodach, zachwycają przepięknymi kwiatami a przy tym są mało wymagające w uprawie. Jeżówka to cenna, długo kwitnąca bylina aż do jesieni, sprawdź najpiękniejsze odmiany.

Jeżówka Kismet Yellow - żółta jeżówka

Jeżówka Kismet Yellow to wyjątkowo zwarta odmiana o wyrazistych kwiatach. Jeżówki z serii Kismet charakteryzują się kompaktowym pokrojem o bardzo obfitym kwitnieniu.

Bylina wiosną tworzy gęste kępy zielonych liści, spośród których latem wyrastają pędy zakończone okazałymi kwiatami. Jeżówka Kismet Yellow to cudowna odmiana o żółtych kwiatach z ciemno brązowym środkiem. W czasie kwitnienia dorasta do 55 cm wysokości, jest to jedna z najpiękniejszych żółtych jeżówek

Wymagania jeżówek

  • stanowisko słoneczne
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne podłoże 
  • umiarkowane podlewanie 

Jeżówki to rośliny proste w uprawie, przy zapewnieniu im dobrych warunków od lata do jesieni będą zdobić ogród kwiatami. Jeżówka to roślina światłolubna, dlatego najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Nie jest wybredna co do gleby, jednak warto zadbać o przepuszczalne, żyzne podłoże - odwdzięczy się ogromną ilością kwiatów.  

Pielęgnacja jeżówek 

Jeżówki kwitną niezawodnie co roku, ich uprawa nie wymaga wiele pracy. Sadząc byliny w pełnym słońcu, dobrze jest ściółkować glebę w ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu parowaniu wody z podłoża. 

Byliny, które długo i intensywnie kwitną potrzebują dostarczania składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego częstotliwość zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. Usuwając przekwitłe kwiaty, przedłużamy kwitnienie jeżówki i zachowamy estetyczny wygląd byliny.  

Czy jeżówka to roślina wieloletnia?

Jeżówka to roślina wieloletnia, która w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze. Późną jesienią ściany nadziemna część rośliny. Jeżówka to bylina mrozoodporna, zimująca w gruncie.

Sadzonki jeżówek

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie.

Jeżówka do ogrodu 

Jeżówki dzięki swoim dekoracyjnym kwiatom znajdą zastosowanie w wielu ogrodach. Świetnie sprawdzą się w naturalistycznych, romantycznych założeniach ogrodu. Jeżówki mogą być wykorzystywane w nowoczesnych kompozycjach w połączeniu z trawami ozdobnymi jak miskanty, rozplenice, śmiałek.

Warto jeżówki sadzić w większych grupach, tworząc kolorowe łany mieszając odmiany. Żółta jeżówka o kompaktowym pokroju może być sadzona wzdłuż ścieżek, chodników czy przy alejkach. 

Kwitnące byliny latem warto łączyć w wspólne nasadzenia, tworząc długo kwitnącą rabatę. Jeżówki bardzo dobrze prezentują się w towarzystwie ostróżek, gaury, liliowców, werbeny czy trytomy.

8A1C-6545F_20220202175046

Zobacz także

Komentarze (0)