Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea RASPBERRY TRUFFLE C1
search
  • Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea RASPBERRY TRUFFLE C1

Jeżówka purpurowa, Echinacea purpurea RASPBERRY TRUFFLE C1

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Jeżówka to wieloletnia bylina kwitnąca do ogrodu. Odmiana o pełnych różowych kwiatach, przyciąga pszczoły i motyle, zachwyca długim kwitnieniem. Bylina idealna na słoneczne miejsca, dorasta do 70cm wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wieloletnia bylina długo kwitnąca

Jeżówka to wieloletnia bylina, która w ostatnim czasie powraca do przydomowych ogrodów. Piękna bylina o kolorowych kwiatach rozjaśni każdą przestrzeń w ogrodzie. Bardzo długo kwitnie od lata aż do późnej jesieni.

Jeżówka jest rośliną mało wymagającą, w naszym klimacie całkowicie mrozoodporna. Jeżówka to bylina słońca, uwielbia słoneczne miejsca.

Przepięknie wygląda w grupie jak i sadzona pojedynczo, jest to roślina miododajna w czasie kwitnienia przyciąga motyle i pszczoły.

Raspberry Truffle - jeżówka o pełnych różowych kwiatach

Raspberry Truffle to jeżówka o niezwykle dekoracyjnych kwiatach. Bylina tworzy gęste kępy ciemnozielonych liści spośród których latem wyrastają sztywne pędy kwiatowe. 

Raspberry Truffle to jeżówka o pełnych różowych kwiatach, przypominających pompony. Nazwa odmiany Różowa Trufla,  świetnie oddaje jej malinowo-różowy kolor. Bajecznie wyglądające kwiaty z ciemniejszym różowym środkiem otoczone są jaśniejszą rozetą płatków, silnie miododajne. W czasie kwitnienia dorasta do 70cm wysokości.

Co lubi jeżówka

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • umiarkowane podlewanie

Jeżówki to rośliny proste w uprawie, przy zapewnieniu im dobrych warunków od lata do jesieni będą zdobić ogród kwiatami. Jeżówka to roślina światłolubna, dlatego najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Nie jest wybredna co do gleby, jednak warto zadbać o przepuszczalne, żyzne podłoże - odwdzięczy się ogromną ilością kwiatów.  

Pielęgnacja jeżówek 

Jeżówki kwitną niezawodnie co roku, ich uprawa nie wymaga wiele pracy. Sadząc byliny w pełnym słońcu, dobrze jest ściółkować glebę w ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu parowaniu wody z podłoża. 

Byliny, które długo i intensywnie kwitną potrzebują dostarczania składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego częstotliwość zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. Usuwając przekwitłe kwiaty, przedłużamy kwitnienie jeżówki i zachowamy estetyczny wygląd byliny.  

Czy jeżówka to roślina wieloletnia?

Jeżówka to roślina wieloletnia, która w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze. Późną jesienią ściany nadziemna część rośliny. Jeżówka to bylina mrozoodporna, zimująca w gruncie.

Wysyłka roślin do ogrodu

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki jeżówki oferujemy w wielu odmianach, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5.  Wybieramy tylko zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny.

Jeżówki to rośliny zimujące w ziemi, należy mieć na uwadze, że w okresie jesienno-wiosennym pozbawione są części nadziemnej. Dokładamy wszelkich starań aby zamówione rośliny dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie. 

Gdzie posadzić Jeżówkę?

Jeżówka doskonale sprawdzi się we wszelakich kompozycjach naturalistycznych, do tworzenia bukietów, na rabaty oraz do pojemników. Świetnie prezentuje się posadzona w grupie z innymi jeżówkami.

Wybierając byliny kwitnące latem, stworzymy kolorową słoneczną rabatę. Jeżówki Jeżówki bardzo dobrze wyglądają w towarzystwie ostróżek, gaury, liliowców, werbeny czy trytomy.

8A1C-6545F_20220202180125
12 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)