Imperata cylindryczna, Imperata cilindrica Red Baron C1,5
search
  • Imperata cylindryczna, Imperata cilindrica Red Baron C1,5
  • Imperata cylindryczna, Imperata cilindrica Red Baron C1,5

Imperata cylindryczna, Imperata cilindrica Red Baron C1,5

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Imperata cylindryczna ‘Red Baron’ to trawa o dekoracyjnych czerwonych liściach, łatwa w uprawie, bardzo efektowna. Osiąga do 40-50 cm wysokości, bardzo dobra propozycja na słoneczne miejsca w ogrodzie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Imperata cylindryczna wieloletnia trawa ozdobna ‘Red Baron’

Trawy doskonale nadają się do każdego rodzaju ogrodu. Wypełnią przestrzeń między krzewami i drzewami ozdobnymi, świetnie prezentują się w kompozycji zi bylinami ogrodowymi. Imperata cylindryczna ‘Red Baron’ to trawa o dekoracyjnych liściach, łatwa w uprawie, bardzo efektowna. Swoje zastosowanie znajdzie także w ogrodach żwirowych i skalnych. 

Odmiana ‘Red Baron’ to bardzo efektowna trawa osiągająca swym wzrostem do 40 - 50 cm wysokości. Liście trawy w kolorze rubinowo-czerwonym rosną prawie pionowo. W okresie jesiennym zmieniają swą barwę na ciemniejszą.

Jakie wymagania ma Imperata cylindryczna Red Baron?

Jest to trawa o niewielkich wymaganiach i łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych i lekko półcienistych. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje gleby żyznej, wilgotnej ale przepuszczalnej. Jest w pełni mrozoodporna i wieloletnia.

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione, półcieniste.

Rośnie w glebie:

  • żyznej, wilgotnej, przepuszczalnej.

Jak obcinamy czerwoną trawę?

Imperata cylindryczna to trawa, którą obcina się wczesną wiosną po ustaniu największych przymrozków. Ścina się ją nad ziemią.

Jak szybko rośnie Imperata cylindryczna Red Baron?

Imperata cylindryczna wieloletnia trawa ozdobna rozrasta się średnio silnie, pomimo korzeni rozłogowych nie jest ekspansywna. Rozrasta się w sporej wielkości zwartą kępę. Liście są dość sztywne i nie rozchodzą się na boki. 

Dorosła Imperata tworzy kępę średnicy 40-50 cm.

Co ile sadzić Imperate cylindryczną wieloletnią trawę ozdobną ?

To w jakich odstępach posadzimy Imperatę cylindryczną zieloną zależy od naszych preferencji i od tego gdzie ma rosnąć ta piękna trawa ozdobna. 

Jeśli chcesz posadzić Imperatę w formie żywopłotu bądź szpaleru posadź ja do 70 cm. Jeśli mają rosnąć w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk posadź ją w odstępach 50 - 60 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Imperaty cylindrycznej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić i z czym łączyć trawę Imperata cylindryczna Red Baron ?

Trawa swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Doskonale wygląda na rabatach, sprawdzi się w ogrodzie skalnym i żwirowym. Wypełni przestrzeń między krzewami i drzewami. Świetnie prezentuje się posadzona w kompozycji z bylinami ogrodowymi.

Imperata cylindryczna trawa do ogrodu najlepiej rośnie posadzona w grupach po kilka lub kilkanaście sztuk. Można z niej stworzyć bardzo zwarty szpaler traw.

Jest idealna trawą do donic i pojemników ze względu na swoją zwartą formę. 

Bardzo dobrze komponuje się z czerwonym Berberysem Admiration, zielono żółtym ostrokrzewem Golden Gem i trawami ozdobnymi.

19A2-638F3
21 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)