• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Silberfeder C2 60-100

19,90 zł
Brutto

Wysoka trawa ozdobna - Miskant chiński ‘Silberfeder’ 

Trawa ozdobna świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Doskonale prezentuje się jako roślina w ogrodzie naturalistycznym, świetnie sprawdzi się jako ozdoba w środowisku wodnym, a także jako wypełnienie rabat. Odmiana ‘Silberfeder’ została wyróżniona w 2001 r. w Wielkiej Brytanii AGM. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wysoka trawa ozdobna - Miskant chiński ‘Silberfeder’ 

Trawa ozdobna świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Doskonale prezentuje się jako roślina w ogrodzie naturalistycznym, świetnie sprawdzi się jako ozdoba w środowisku wodnym, a także jako wypełnienie rabat. Odmiana ‘Silberfeder’ została wyróżniona w 2001 r. w Wielkiej Brytanii AMG. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Miskant chiński ‘Silberfeder’ - wymagania i uprawa

Odmiana ‘Silberfeder’ to silnie rosnąca trawa ozdobna tworząca gęste i duże kępy. Swym wzrostem osiąga do 150 cm wysokości. Ma równowąskie dekoracyjne liście w kolorze zielonym, z widocznym unerwieniem w kolorze białym. Miskant w sierpniu zakwita w srebrzystobiałe kwiaty, które tworzą gęste, dekoracyjne wiechy i utrzymują się aż do zimy.

Miskant jest trawą łatwą w uprawie, jednak młode okazy potrzebują okrycia na zimę. Dojrzała trawa dobrze radzi sobie w okresie niskich temperatur. W czasie rozkwitania, ze względu na gęste, ciężkie wiechy, trawa potrzebuje podpór, by zapobiec złamaniu łodyg pod wpływem ciężaru. 

Preferuje stanowisko:

  • Nasłonecznione.

Rośnie w glebie:

  • stale wilgotnej, żyznej. 

‘Silberfeder’ Miskant chiński - zastosowanie

Trawa swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. W doskonały sposób wypełni rabaty, sprawdzi się w ogrodzie naturalistycznym. Może pełnić formę ozdoby w pobliżu stawów i oczek wodnych - dobrze czuje się w środowisku wilgotnym.

8672-260D5
Komentarze (0)