Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata, POLESTAR C2  Bardzo gęsta, kilku pędowa sadzonka
search
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata, POLESTAR C2  Bardzo gęsta, kilku pędowa sadzonka
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata, POLESTAR C2  Bardzo gęsta, kilku pędowa sadzonka

Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata, POLESTAR C2 Bardzo gęsta, kilku pędowa sadzonka

39,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Polestar to jedna z najniższych odmian hortensji bukietowych. Jej kwiaty początkowo są białe z czasem przebarwiają się na limonkowo przechodząc w różKrzew wygląda jak kwitnąca kula.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Niepowtarzalna odmiana Hortensji bukietowej - POLESTAR - bardzo ładna sadzonka, gęsta kilku pędowa!

POLESTAR to wciąż rzadko spotykana odmiana hortensji bukietowej. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza kompaktowym rozmiarom oraz wyjątkowym kwiatom. Krzew ozdobny o gęstym, zwartym i półkulistym pokroju, który osiąga 50 cm wysokości a w trakcie kwitnienia do 70cm.

Zaczyna kwitnąć już na początku czerwca, kiedy to na sztywnych pędach pojawiają się dwa rodzaje kwiatów płonne i płodne, które zebrane są w urocze baldachy.

Kwitnąca Hortensja POLESTAR to festiwal kolorów. Na początku jej kwiaty są białe, następnie nabierają pistacjowego koloru, przechodząc w róż. Kwiaty na tle ciemno zielonych liści dają niepowtarzalny efekt. Krzew wygląda jak kwitnąca kula.

POLESTAR to jedna z najniższych odmian hortensji bukietowych, znajdzie miejsce, w każdym ogrodzie. Świetnie się sprawdzi do dekoracji balkonów i tarasów, sadzona w doniczkach i skrzyniach.

 

Hortensja POLESTAR - wymagania

  • stanowisko słoneczne, półcień
  • gleba żyzna, próchnicza, lekko kwaśna
  • podłoże wilgotne
  • podlewanie umiarkowane, nie dopuszczaj do przesuszenia. 

Polestar jak pozostałe odmiany hortensji bukietowej jest mało wymagającym wieloletnim krzewem. Hortensję warto posadzić w słonecznym miejscu, wtedy jej kwitnienie będzie obfitsze. W odpowiednio żyznej i wilgotnej glebie krzew wytwarza silne korzenie.

 

Hortensja bukietowa - podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy mogą potrzebować więcej wody niż te posadzone w gruncie. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Hortensja bukietowa - nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć. Do zasilenia krzewu stosuj nawozy wieloskładnikowe lub dobrze przefermentowany obornik czy kompost. Dobrym rozwiązaniem będą gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji Bukietowej, dostępne w sklepach ogrodniczych. Pierwsze nawożenie przeprowadzamy na wiosnę a ostanie przed końcem lipca aby roślina mogła odpocząć.

 

Hortensja bukietowa - zimowanie 

Ten rodzaj hortensji jest w pełni mrozoodporny, poradzi sobie również w zimniejszych rejonach kraju. Nie wymaga okrycia na zimę, jedynie młode, świeżo posadzone krzewy można okryć - u nasady usypać kopczyk z trocin czy kory. 

Hortensja bukietowa kwitnie na pędach jednorocznych więc niskie temperatury nie przeszkadzają jej w zawiązywaniu pąków kwiatowych.

 

Hortensja bukietowa Polestar - cięcie

Przycięcie odmiany Polestar przeprowadzamy wczesną wiosną. Usuwamy słabe, połamane pędy oraz zeszłoroczne kwiatostany. W odróżnieniu od innych odmian bukietowych nie skracamy pędów z długości.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hortensji bukietowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferujemy Państwu piękne, gęste kilku pędowe sadzonki hortensji Polestar, ostatnie zdjęcie przedstawia sadzonkę z połowy września.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

 

Gdzie posadzić Hortensję bukietową ‘Polestar’?

Hortensja idealnie sprawdzi się w kompozycji z innymi krzewami liściastymi. Idealna na rabaty bylinowe, a także do pojemników na balkon lub taras. Dobrze prezentuje się sadzona pojedynczo jak i z innym odmianami hortensji

 

Co posadzić obok Hortensji Polestar?

Polestar bardzo dobrze będzie się prezentować w towarzystwie bylin np. liatra, rudbekia, werbena, jeżówki, lawenda, szałwia, ostróżki.

Ta kompaktowa odmiana stworzy niesamowite aranżacje z innymi odmianami hortensji bukietowej czy krzewami ozdobnymi np. budleje, pięciorniki.

76EC-7585B_20220302220121
10 Przedmioty
Komentarze (0)