• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Miskant olbrzymi, Miscanthus x giganteus C2
search
  • Miskant olbrzymi, Miscanthus x giganteus C2
  • Miskant olbrzymi, Miscanthus x giganteus C2
  • Miskant olbrzymi, Miscanthus x giganteus C2

Miskant olbrzymi, Miscanthus x giganteus C2

25,90 zł
Brutto

Najwyższa trawa ozdobna o dekoracyjnych szerokich liściach. W uprawie nie sprawia wielu problemów, jest odpornym gatunkiem. Tworzy gęste kępy, swoje zastosowanie znajdzie w wielu miejscach w dużym ogrodzie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ogromna trawa ozdobna - Miskant olbrzymi, giganteus

Oryginalna wysoka trawa ozdobna o dekoracyjnych liściach i kwiatostanach. Gatunek giganteus/olbrzymi ma szerokie, sztywne i wyprostowane ciemnozielone liście. Trawa rośnie w gęste kępy, dorastające do 2,5m wysokości

We wrześniu pojawiają się przepiękne efektowne, pierzaste kwiatostany, które utrzymują się na roślinie do wiosny, można je zasuszać. Jesienią liście przebarwiają się na żółto brązowy kolor co stanowi dodatkową ozdobę.

Trawa jest łatwa w uprawie, nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskanta Olbrzymiego zaliczamy do traw wytrzymałych i długowiecznych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu miejscach w ogrodzie, a także jako nasadzenie miejskie. Tworzy szybko bardzo gęste ekrany.

Wiesz jak zadbać o Miskanta Olbrzymiego?

Uprawa miskanta

  • stanowisko słoneczne
  • glebę żyzną, przepuszczalna, wilgotna
  • umiarkowane podlewanie 
  • wiosną należy ściąć suche pędy

Miskant najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, wtedy jego kwitnienie jest bardziej okazałe.  Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, jednak umiarkowanie wilgotne podłoże zapewni szybszy wzrost trawy. Miskant Olbrzymi nie lubi terenów suchych, dlatego w ciepłe dni nie zapomnij o podlewaniu.

Na wiosnę należy ściąć wszystkie suche liście nisko nad ziemią, pamiętaj o wiosennym nawożeniu. Trawa jest odporna na niskie temperatury i zanieczyszczenia środowiska. 

Miskant olbrzymi przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15- 20 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Czy Miskant olbrzymi/giganteus jest ekspansywny ?

Tak, miskant olbrzymi jest trawą dużych rozmiarów i jest ekspansywny. Rozrasta się szybko i corocznie powiększa rozmiary kępy, może osiągnąć nawet 2 metry średnicy a jego bryła korzeniowa staje się twarda jak skała.

Jego szybkość rośnięcia jest jednak jego zaletą - może w szybkim czasie; w przeciągu 2 - 3 lat stworzyć piękną okazała barierę. W szybkim czasie zasłoni brzydki widok z sąsiedztwa.

Jeśli chcesz utworzyć szybko zielony żywopłot posadź Miskanta olbrzymiego w swoim ogrodzie.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie posadzić Miskanta olbrzymiego? 

Sprawdzi się w ogrodzie jako wypełnienie rabaty lub sporej, wolnej przestrzeni. Będzie stanowił dobre tło dla bylin kwitnących takich jak ostróżka czy języczka czy niższych traw ozdobnych takich jak rozplenica Red Head lub rozplenica Black Beauty

Dobrze się czuje w środowisku wilgotnym więc z powodzeniem możesz go sadzić przy zbiornikach, oczkach wodnych. Jest odporna na zanieczyszczenia miejskie, dlatego świetnie sprawdzi się w parkach, ogrodach miejskich oraz ogrodach naturalistycznych.

3133-26265

Zobacz także

Komentarze (0)