Miskant chiński, Miscanthus sinensis Zebrinus C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Zebrinus C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Zebrinus C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Zebrinus’ to trawa o dekoracyjnych liściach w kolorze zielonym, z widocznymi plamkami w kolorze biało-kremowym. Jest trawą wysoką i bardzo efektowną. Najlepiej prezentuje się posadzona pojedynczo, w kępie, w środowisku nadwodnym - w pobliżu oczek wodnych i niewielkich stawów. W 2001 r. w Wielkiej Brytanii otrzymała wyróżnienie AGM.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński Zebrinus wieloletnia trawa o dekoracyjnych paskowanych liściach - trawa w paski!

Odmiana ‘Zebrinus’ to trawa o dekoracyjnych liściach w kolorze zielonym, z widocznymi plamkami w kolorze biało-kremowym. Jest trawą wysoką i bardzo efektowną. Najlepiej prezentuje się posadzona pojedynczo, w kępie, w środowisku nadwodnym - w pobliżu oczek wodnych i niewielkich stawów. W 2001 r. w Wielkiej Brytanii otrzymała wyróżnienie AGM.

Efektowna, wysoka trawa o szerokich liściach w kolorze zielonym z widocznymi plamkami w kolorze kremowo-białym. Swym wzrostem osiąga do 200 cm wysokości. Jest trawą silnie rosnącą, łatwą w uprawie, nie wymagającą specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński ‘Zebrinus’ 

Miskanty są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Zebrinus uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione i lekko zacienione.

Miskant Zebrinus nie wymaga okrycia na zimę. Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskanta w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy.

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Jak szybko rośnie Miskant chiński Zebrinus?

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Zebrinus dość szybko rozrośnie się w piękną gestą kępe.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Zebrinus już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w rzędzie.

Czy Miskant chiński Zebrinus jest ekspansywny ?

Miskant chiński Zebrinus nie jest trawą zbyt ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sporej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika bez obaw, że zniszczy kostkę i płyty, z którego jest wykonany.

Co ile sadzić Miskant chiński Zebrinus ?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłamy już w 24h prosto ze szkółki - bliska lokalizacja 30km: Rzeszów.

Miskant chiński Zebrinus gdzie go posadzić i jakie ma zastosowanie

Miskant chiński jest trawą bardzo efektowną, wysoką i silnie rosnącą. Najlepiej prezentuje się posadzony w kępie, w środowisku nadwodnym. Będzie pełnił formę dekoracji w pobliżu oczek wodnych i stawów. W świetny sposób wypełni także rabaty.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

6AF0-21635
18 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)