• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rozchodnik łopatkowy Sedum sapdchulifolium PURPUREUM C1
search
  • Rozchodnik łopatkowy Sedum sapdchulifolium PURPUREUM C1

Rozchodnik łopatkowy Sedum sapdchulifolium PURPUREUM C1

12,90 zł
Brutto

Rozchodnik łopatkowaty Purpureum to odmiana, tworząca zwarte kobierce czerwono-szarych liści. Rozchodniki to rośliny do sadzenia na skalniaki i w donicach. Bylina odporna na mróz i suszę, może rosnąć w mocno nasłonecznionym miejscu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik łopatkowaty Purpureum

Rozchodnik Purpureum to bardzo interesująca odmiana o płożących i szybko rozrastających się pędach, tworząc kopczyki. Charakterystyczne łopatkowe liście układają się w małe rozetki. Młode liście w kolorze szaro-srebrzystym natomiast na starszych pojawiają się ciemno purpurowe przebarwienia.

Wiosną i wczesnym latem pojawiają się żółte kwiaty w kształcie gwiazdek to stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Kwiaty mają słodki zapach, którym przyciągają owady i motyle. W czasie kwitnienia roślina dorasta do 10cm wysokości oraz 20cm szerokości

Co lubi rozchodnik łopatkowaty?

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy, nie powinien być sadzony na terenach mokrych i zalewanych. Są to byliny mrozoodporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klimacie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Rozchodnik łopatkowaty Purpureum

Rozchodnik łopaktowaty Purpureum to najlepsza odmiana byliny na skalniak, tworzy zwarte kobierce, które idealnie wpasują się w przestrzenie między kamieniami. Rozchodnik nie lubi zastojów wody dlatego bardzo dobrym pomysłem jest posadzenie go w żwirowych ścieżkach, między płytami chodnikowymi czy na skarpach. 

Rozety rozchodnika będą świetnym uzupełnieniem kompozycji w doniczkach, możemy wykorzystać jej do dekoracji słonecznych balkonów i tarasów. Jak najbardziej mogą być sadzone jako rośliny na zielonych dachach.

B-010

Zobacz także

Komentarze (0)