• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rojnik Sempervivum Big Sam Pink Pomelo C1,5
search
  • Rojnik Sempervivum Big Sam Pink Pomelo C1,5
  • Rojnik Sempervivum Big Sam Pink Pomelo C1,5

Rojnik Sempervivum Big Sam Pink Pomelo C1,5

12,90 zł
Brutto

Pink Pomelo - odmiana rojnika o dużej, różowo-zielonej rozecie. Roślina wytrzymała, nie potrzebuje wiele miejsca i wilgoci. Rojnik jest idealny do sadzenia na skalniakach i w donicach. Opowiada mu słoneczne miejsce. W czerwcu wytwarza miododajne kwiaty.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rojnik - wytrzymała bylina do ogrodu

Rojnik to wieloletnia bylina dekoracyjna, bardzo często wybierana do słonecznych ogrodów. Roślina łatwa w uprawie, nie sprawia problemów nawet początkującym ogrodnikom. 

Rojniki z grubych, ostro zakończonych liści tworzą rozety. Rozrastają się poprzez rozety boczne tworząc kobierce. 

Naturalnym środowiskiem występowania rojników są górskie tereny Azji i Europy. Na rynku dostępnych jest wiele odmian różniących się kolorem i rozmiarem.

Rojnik Big Sam Pink Pomelo - różowo-zielone rozety

Big Sam to seria rojników o wyjątkowych dużych roletach, rozrastają się do 15cm średnicy i 5cm wysokości. Wiosną i jesienią kolor rozety nabiera zmiennych barw. Intensywność wybarwienia  rojników zależy od ilości światła i nawożenia rośliny. 

Odmiana Pink Pomelo charakteryzuje się  wyjątkowo ciekawym zestawem kolorów. Środkowa część rozety jest pastelowo różowa a brzegi liści zielone lub brązowo-żółte, zależnie od pory roku. 

Rojnik to również bylina kwitnąca, starsze rozety w lipcu wypuszczają gruby pęd, który zakończony jest różowymi kwiatami. Kwiatostany rojnika są dekoracyjne ale również miododajne

Jakie wymagania ma rojnik? 

  • preferuje stanowiska nasłonecznione,
  • lubi glebę suchą, przepuszczalną
  • nie lubi nadmiaru wody

Jeśli szukasz rośliny, która poradzi sobie w pełnym słońcu to rojnik będzie idealny. Rojnik do prawidłowego wzrostu potrzebują słonecznego miejsca. 

Nie ma większych wymagań glebowych, bardzo dobrze czuje się w suchych, piaszczystych ziemiach. Jedyne należy pamiętać, aby unikać ziem mokrych, ciężkich.

Rojnik - pielęgnacja i zimowanie

Rojnik po łacinie Sempervivum oznacza wiecznie żywy jest to określenie, które odzwierciedla wytrzymałość tych bylin. Rojniki nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. 

Rojnik jest rośliną, która bardzo dobrze znosi suszę, wodę magazynuje w mięsistych liściach. Jest również odporny na mróz, na jesień zwija rozety do środka, tworząc kulki i tak zimują.

Byliny te są doporne na choroby i szkdnik

Jakie rośliny wysyłamy? 

Sadzonki rojnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny. 

Rojnik Big Sam Pink Pomelo - roślina na skalniak

Rojniki to bardzo dobry wybór jako roślina na skalniak, panujące tam warunki są dla nich sprzyjające. Możemy je wykorzystać do odsadzenia skarp, ponieważ woda będzie spływać w dół i nie będą zalewane.  

Kolorowe rozety świetnie wyglądają sadzone w szczelinach między kamieniami, na rabatach wysypanych żwirem. 

Dobrym towarzystwem dla rojników będą np. rozchodniki, floksy szydlaste, macierzanki. Rojniki nadają się do uzupełniania kompozycji w donicach na słonecznych tarasach.

8129-97600

Zobacz także

Komentarze (0)