Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5
search
  • Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5
  • Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5

Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5

12,90 zł
Brutto wiosna 2024

Rojnik Big Sam Country to wieloletnia bylina, która tworzy bardzo duże rozety, dorasta do 5 cm wysokości i 12 cm szerokości. Kwitnie od czerwca do lipca. Cechą charakterystyczną jest zmiana koloru liści rozet

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rojniki w ogrodzie

Rojniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Są niezwykle dekoracyjne a do tego mało wymagające, ich nazwa łacińska Sempervivum oznacza wiecznie żywy to dlatego, ponieważ do przeżycia niewiele im trzeba. Posiadają mięsiste liście, które układają się w rozety o przeróżnych kolorach, w zależności od odmiany. Starsze rośliny wytwarzają wysoki, szeroki pęd z kwiatem.

Rojnik BIG SAM COUNTRY 

Rojnik Big Sam Country należy do grupy rojników o bardzo dużej rozecie, dorasta do 5 cm wysokości i 12 cm szerokości. Kwitnie od czerwca do lipca. Cechą charakterystyczną jest zmiana koloru liści rozet. Na wiosnę wybarwia się na intensywnie czerwony kolor natomiast latem środek rozet staje się zielony a zewnętrzne liście zielono-szare z czerwoną obwódką.

Rojnik Big Sam Country – uprawa i pielęgnacja

  • preferuje stanowiska nasłonecznione,
  • lubi glebę suchą, przepuszczalną
  • nie lubi nadmiaru wody

Rojniki to wyjątkowo mało wymagające rośliny wieloletnie, najważniejsze w ich uprawie jest słoneczne stanowisko. Będą rosły w suchej, jałowej glebie. Nie potrzebują wiele miejsca, często rośnie w szczelinach. 

Rojniki źle się czują w ciężkim, mokrym, gliniastym podłożu - to jedyne czego nie tolerują rojniki.  

Byliny te są bardzo proste w uprawie, nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Nawożenie można wykonać 1 - 2 razy do roku wieloskładnikowym nawozem. 

Rojniki - zimowanie 

Rojniki świetnie zimują w naszym klimacie, są w pełni mrozoodporne. Rośliny te odporne są na długotrwałą suszę, posadzone w gruncie nie wymagają częstego podlewania, zbyt duża wilgoć nie służy rojnikom. 

Jakie rośliny wysyłamy? 

Sadzonki rojnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny. 

Rojnik Big Sam Country - zastosowanie w ogrodzie

Rojnik Big Sam Country to roślina dekoracyjna, która bardzo dobrze wygląda na sklaniakach. Nie potrzebuje dużo miejsca, dlatego bardzo dobrze prezentuje się na murkach, w szczelinach między kamieniami, płytami chodnikowymi. Z powodzeniem sprawdzą się do sadzenia w pojemnikach czy na zielonych dachach.

 

A89B-15376
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)