• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5
search
  • Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5
  • Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5

Rojnik Sempervivum Big Sam Country C1,5

12,90 zł
Brutto

Rojnik Big Sam Country to wieloletnia bylina, która tworzy bardzo duże rozety, dorasta do 5 cm wysokości i 12 cm szerokości. Kwitnie od czerwca do lipca. Cechą charakterystyczną jest zmiana koloru liści rozet

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rojniki w ogrodzie

Rojniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Są niezwykle dekoracyjne a do tego mało wymagające, ich nazwa łacińska Sempervivum oznacza wiecznie żywy to dlatego, ponieważ do przeżycia niewiele im trzeba. Posiadają mięsiste liście, które układają się w rozety o przeróżnych kolorach, w zależności od odmiany. Starsze rośliny wytwarzają wysoki, szeroki pęd z kwiatem.

Rojnik BIG SAM COUNTRY 

Rojnik Big Sam Country należy do grupy rojników o bardzo dużej rozecie, dorasta do 5 cm wysokości i 12 cm szerokości. Kwitnie od czerwca do lipca. Cechą charakterystyczną jest zmiana koloru liści rozet. Na wiosnę wybarwia się na intensywnie czerwony kolor natomiast latem środek rozet staje się zielony a zewnętrzne liście zielono-szare z czerwoną obwódką.

Rojnik Big Sam Country – uprawa i pielęgnacja

  • preferuje stanowiska nasłonecznione,
  • lubi glebę suchą, przepuszczalną
  • nie lubi nadmiaru wody

Rojniki to wyjątkowo mało wymagające rośliny wieloletnie, najważniejsze w ich uprawie jest słoneczne stanowisko. Będą rosły w suchej, jałowej glebie. Nie potrzebują wiele miejsca, często rośnie w szczelinach. 

Rojniki źle się czują w ciężkim, mokrym, gliniastym podłożu - to jedyne czego nie tolerują rojniki.  

Byliny te są bardzo proste w uprawie, nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Nawożenie można wykonać 1 - 2 razy do roku wieloskładnikowym nawozem. 

Rojniki - zimowanie 

Rojniki świetnie zimują w naszym klimacie, są w pełni mrozoodporne. Rośliny te odporne są na długotrwałą suszę, posadzone w gruncie nie wymagają częstego podlewania, zbyt duża wilgoć nie służy rojnikom. 

Jakie rośliny wysyłamy? 

Sadzonki rojnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny. 

Rojnik Big Sam Country - zastosowanie w ogrodzie

Rojnik Big Sam Country to roślina dekoracyjna, która bardzo dobrze wygląda na sklaniakach. Nie potrzebuje dużo miejsca, dlatego bardzo dobrze prezentuje się na murkach, w szczelinach między kamieniami, płytami chodnikowymi. Z powodzeniem sprawdzą się do sadzenia w pojemnikach czy na zielonych dachach.

 

A89B-15376

Zobacz także

Komentarze (0)