Rojnik Sempervivum BIG CHROME GREEN C1,5
search
  • Rojnik Sempervivum BIG CHROME GREEN C1,5
  • Rojnik Sempervivum BIG CHROME GREEN C1,5

Rojnik Sempervivum BIG CHROME GREEN C1,5

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rojnik Green Chrome tworzy duże zielone rozety z różowym brzegiem. Roślina mało wymagająca, mrozoodporna. Bardzo dobrze wygląda sadzona w donicach i na skalniakach

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rojnik - wiecznie żywa roślina

Łacińska nazwa rojnika to Sempervivum co oznacza wiecznie żywy, określenie to jest bardzo trafne. Rojnik stworzony jest do radzenia sobie z trudnymi warunkami, jego grube liście magazynują wodę a dodatkowo nie potrzebuje wiele podłoża. Dlatego to roślina idealna na skalniaki, czy do sadzenia w donicach.

Rojniki w początkowej fazie wzrostu zwinięte są w kulki, które z czasem rozwijają się w okazałe regularne rozety. Liście ułożone są blisko przy siebie i zachodzą jeden na drugi, to pomaga im przetrwać suszę.

Rojnik to roślina kwitnąca, na przełomie czerwca i lipca wypuszcza pęd kwiatowy. Po kwitnieniu wokół  wyrastają nowe rozety, ściśle do siebie przylegające. W taki sposób rojniki rozrastają się, tworząc zwartą całość. 

W zależności od odmiany rojniki różnią się kolorem i rozmiarem dodatkowo w ciągu sezonu ich liście przebarwiają się. Są roślinami dekoracyjnymi cały rok, gdyż na zimę nie tracą liści a jedynie zwiją się do środka. 

Rojnik Big Sam Green Chrome - zielony

Rojnik Green Chrome należy do serii Big Sam, która charakteryzuje się okazałymi rozetami dorastającym nawet do 15cm średnicy. Odmiana tworzy piękne zielone rozety z różowymi końcówkami. 

Rojnik - warunki uprawy

  • stanowiska nasłonecznione
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • podłoże suche, przepuszczalne
  • nie lubi nadmiaru wody

Rojniki najlepiej sadzić w miejscach słonecznych, bardzo dobrze się czują nawet w prażącym słońcu. Rośliny nie są wymagające co do gleby, będą rosły w przeciętnej ziemi ogrodowej, Należy unikać ciężkich, mokrych miejsc - to jedyne czego nie lubią rojniki.

Rojnik - mało wymagająca roślina do ogrodu

Jeśli szukasz roślin, która nie będzie wymagać wiele uwagi to rojnik jest dla Ciebie. Rojniki to rośliny, które nie wymagają częstego podlewania jaki inne rośny. Jednak po posadzeniu należy pamiętać o zapewnieniu roślinie wilgoci, aby mogła się dobrze ukorzenić. 

Na wiosnę warto zasilić rojniki nawozem wieloskładnikowym. 

Jakie rośliny wysyłamy? 

Sadzonki rojnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny. 

Rojnik Big Sam Green Chrome - do ogrodu

Zielony rojnik Green Chrome, uzupełnij kompozycje z innych kolorowych rojników. Rojniki warto sadzić w większych grupach mieszając różne odmiany. Rośliny łatwo się rozrastają tworząc barwną  darń. Kolorowe rozety wypełnia przestrzeń na słonecznej rabacie między innymi roślinami. 

Rojniki to niskie byliny, które, dobrze wyglądają w połączeniu z innymi roślinami o podobnych wymaganiach np, goździki, floksy szydlaste, zawciąg, rozchodniki.

Bezwątpienia rojniki to rośliny, które są odpowiednie do sadzenia na skalniakach, w żwirowych ścieżkach. Nie potrzebują wiele podłoża, dlatego możemy rojniki sadzić w szczelinach, przy murkach.

6A10-9814D
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)